HME: Srebrny medal dla Haratyka!

Michał Haratyk wywalczył pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Obrońca tytułu z Glasgow sięgnął po srebrny medal w konkursie pchnięcia kulą.

Haratyk bez większych problemów awansował do konkursu. W eliminacjach pchnął kulę na 21,02 m i lepszy rezultat od niego uzyskał jedynie Francisco Belo z Portugalii – 21,04.

Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała rozpoczął zmagania w finale spokojnie. Na prowadzenie wysunął się po trzeciej próbie, w której uzyskał 21,33. Jednak w przedostatnim pchnięciu na czoło rywalizacji wysunął się Tomas Stanek, który poprawił swój najlepszy wynik w obecnym sezonie – 21,62. Haratyk zdołał jeszcze poprawić swój rezultat – 21,47 – i ostatecznie ukończył konkurs na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Filip Mihaljevic z Chorwacji.

Uważam, że generalnie fajnie. Była walka. Miałem gdzieś w głowie, że 21,33 m nie da mi złotego medalu. Chciałem pchnąć mocniej, dalej. Srebro też nie jest złe. Smutny nie jestem - przyznał kulomiot pochodzący z Kiczyc w rozmowie dla TVP Sport.