Kolejna wygrana Trzyńca!

Stalownicy nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia zmagań w ramach Generali Ceska Cup. Podopieczni Vaclava Varadi odnieśli trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów liderują w grupie D.

Wtorkowy wieczór w Werk Arenie należał do jednego hokeisty – Michala Kovarcika. 23-latek skompletował hat-tricka w spotkaniu ze Zlinem, czym zapewnił Stalownikom komplet punktów w dzisiejszym meczu, 5:2. Po jednym dołożeniu dołożyli Erik Hrna i Vladimir Dravecky.

Należy zaznaczyć, że to Zlin otworzył wynik spotkania już w 1. minucie, ale trafienie Jakuba Hermana zadziałało na Stalowników jak płachta na byka. – Już przy pierwszej zmianie inkasowaliśmy, ale to nas pobudziło i potem odegraliśmy świetne zawody – przyznał Marek Zadina. – Dobrze poruszaliśmy się po lodzie. Do połowy spotkania dominowaliśmy, ale z rytmu wybiły nas liczne wykluczenia. Zlin ożył po drugiej bramce, ale od stanu 4:2 to znowu my dyktowaliśmy tempo – dodał asystent Vaclava Varadi.

SKRÓT SPOTKANIA

Czy Stalownicy zapewnią sobie awans do fazy pucharowej już w najbliższy czwartek (13.08)? Z odpowiedzią musimy się wstrzymać, ale w przypadku ponowego zwycięstwa nad Zlinem (tym razem Stalownicy wystąpią w roli gości) wyraźnie przybliżą się do tego celu. Przypomnijmy, iż z grupy wychodzą dwie najlepsze drużyny.