Ostro popłynęła!

Wielokrotnie na podium stawało w ostatnim czasie Karolina Klajmon. Pływaczka z Jasienicy startowała w kwietniu na dużych, 50-metrowych basenach, przygotowując się do występów podczas Mistrzostw Polski 14-latków.

Kwiecień to kolejny dla Karoliny Klajmon, mieszkanki i stypendystki sportowej Gminy Jasienica, intensywny czas startów. Początkiem miesiąca (6-7 kwietnia) Karolina dobrze zaprezentowała się w Warszawie, gdzie rywalizowała z najlepszymi pływakami podczas Grand Prix Polski. Zawody odbyły się na basenie olimpijskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Były to dla niej dwa dni ambitnych zmagań, ze wspaniałą atmosferą wielkich zawodów i wymagającymi startami na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem motylkowym oraz na 200 m i 400 m stylem zmiennym.

Kilka dni później, w sobotę 13 kwietnia w Oświęcimiu Karolina wzięła udział w zawodach cyklu Grand Prix Małopolski. Dwukrotnie wywalczyła pierwszą lokatę w konkurencji 100 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym. Z kolei na 200 m stylem motylkowym uplasowała się tuż za podium, zajmując 4. miejsce, zaś na 100 m stylem klasycznym wywalczyła 6. miejsce.

We wtorek 16 kwietnia w Gliwicach również na basenie 50-metrowym rozegrana została IV Finałowa edycja zawodów „Liga Klubów Śląskich rocznika 2010”. Tym razem Karolina wywalczyła 1. miejsce w starcie na 100 m stylem motylkowym oraz 2. lokatę w starcie na 400 m stylem zmiennym. Dobre starty w całym cyklu tych zawodów i wywalczone 8 medali (4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) pozwoliły Karolinie zająć 1. miejsce w punktacji łącznej Ligii Klubów Śląskich spośród 80 sklasyfikowanych dziewcząt rocznika 2010.

Kolejny turniej w sobotę 20 kwietnia, w jakim wystartowała Karolina, przeprowadzono na basenie o wymiarach olimpijskich Wodny Park Warszawianka w Warszawie. Były to V eliminacje zawodów z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka”. W mocno obsadzonych konkurencjach Karolina wywalczyła wśród dziewcząt 14-letnich 2. miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz dwukrotnie 3. miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem grzbietowym.