Wrócili z medalami Mistrzostw Polski

W Krapkowicach 17 i 18 lipca 2013 roku rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej. Do turnieju finałowego awansowało 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Wśród nich znaleźli się również Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki z Klubu Sportowego ''Siatkarz Beskid'' Skoczów

- Chłopcy ze Skoczowa już w pierwszym meczu byli sprawcami nie małej niespodzianki pokonując  2:0 zawodników z AZS Olsztyn Piotra Łukasika (zawodnika Plus Ligi) i Kamila Radzikowskiego – informuje trener  Janusz Macura

W całych Mistrzostwach podopieczni Janusza Macury  przegrali tylko jeden, półfinałowy mecz z zeszłorocznymi Mistrzami Świata do lat 19 Michałem Brylem i Kacprem Kujawiakiem.  Ostatecznie Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki zajęli wysokie trzecie miejsce.

- Bardzo dobrze spisał się inny wychowanek skoczowskiego klubu siatkarskiego, który grając w barwach UKS SMS Łódź w parze z Dominikiem Kmiecik (najmłodsza para w turnieju) zajął 5 miejsce – dodaje Macura

Mistrzami Polski zostali wicemistrzowie świata para Łukasz i Sebastian Kaczmarek którzy w finale pokonali  mistrzów świata Michała  Bryla i Kacpra Kujawiak.

To nie jedyne sukcesy skoczowskich zawodników, kilka dni temu zajęli 5 miejsce w Portugalii gdzie odbywała się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej do lat 19.