Wysokie zwycięstwo Stalowników

Kibice, którzy wybrali się w niedzielne popołudnie do Werk Areny, raczej nie spodziewali się tak jednostronnego spotkania. Hokeiści spod Jaworowego odnieśli wysokie zwycięstwo, pokonując dotychczasowego wicelidera Tipsport Extraligi, Mladą Boleslav aż 5:0.

Stalownicy świetnie rozpoczęli dzisiejsze starcie, ponieważ już w 4. minucie wynik otworzył Milos Roman. Słowak zdobył bramkę tuż po tym, gdy ławkę kar opuścił zawodnik gości. Gospodarze zanotowali jeszcze lepszy start w drugiej tercji – w 21. minucie na 2:0 podwyższył Roman, a jedenaście sekund po nim Erik Hrna wpisał się na listę strzelców i Trzyniec prowadził już różnicą trzech bramek.

- Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w dzisiejszym meczu. Świetnie poruszaliśmy się po lodzie – przyznał Marek Zadina. – Myślę, że w porównaniu ze spotkaniem z Pardubicami, kiedy również graliśmy dobrze, tym razem zdołaliśmy wykorzystać sytuacje. Strzeliliśmy aż pięć bramek, co jest świetne – dodał asystent Vaclava Varadi. Trzyniec zwyciężył 5:0.

Stalownicy pokonali wicelidera i wskoczyli na 2. pozycję w tabeli Tipsport Extraligi. Hokeiści spod Jaworowego kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą środę (tj. 20.10) na wyjeździe, ale nie czeka ich zbyt daleka podróż, ponieważ zmierzą się w derbowym starciu z Vitkovicami.