Zbijano piony, robiono roszady

Prawie 80 zawodników wzięło udział w sobotnich (1.03.2014) zawodach szachowych w Strumieniu. Były to pierwsze zawody II Turnieju Szachowego o Puchar ''Żabiego Kraju''.

Organizatorem turnieju jest URZĄD MIEJSKI w Strumieniu; LKS WISŁA Strumień; MGOK Strumień. Szachiści zmierzyli się w 15minutowych pojedynkach (wg systemu szwajcarskiego), a sędzią głównym turnieju był IA Jacek Matlak.

Wśród dziecięcych zawodników najlepszy okazał się Grzegorz Paterman z MKSz Rybnik, który wygrał wszystkie 6 pojedynków. Trzeci był Paweł Distel z LKS STRAŻAK Zabrzeg, czwarty Mateusz Dziendziel z Pawłowic Śląskich. Najlepszy zawodnik z powiatu uplasował się na piątym miejscu - była to Patrycja Mazur z Domu Kultury w Pogwizdowie.

Zobacz wszystkie wyniki (pdf)

Turniej główny wygrał zawodnik StI EUROBESKIDY Łodygowice (Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy), Kamil Kubica. Jego koledzy  ze Stowarzyszenia zdominowali czołówkę listy, zajmując trzecie (Wojciech Ulrych), czwarte (Henryk Seifert), szóste (Grzegorz Leśniak) i ósme (Jan Temel) miejsca. Na drugiej pozycji ulokował się ubiegłoroczny zwycięzca turnieju, Maciej Mroziak (KŚ AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach).

Najlepszy wynik wśród powiatowych zawodników zajął Mariusz Ochodek z LKS WISŁA Strumień.

Kolejny etap turnieju już za miesiąc - w niedzielę 6 kwietnia w nowej siedzibie MGOKu przy ulicy Młyńskiej 14. - Szczególnie gorąco zachęcamy wszystkich sympatyków królewskiej gry z Gminy Strumień do wzięcia w nim udziału! - zapraszają organizatorzy.

Do turnieju można się zgłosić za pośrednictwem strony chessarbiter.

Portal OX.PL jest patronem medialnym Turnieju.