Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kto fałszuje toruńskie pierniczki? Kocia Szajka rusza ze śledztwem w Toruniu

Najpopularniejsze kociaki z Cieszyna – Kocia Szajka - ruszają do Torunia, by schwytać tajemniczych fałszerzy pierników. Mamy dla Was książki!

Sociolożka i reporterka Agata Romaniuk zakochana jest w Śląsku Cieszyńskim, z którym kojarzy się jej dzieciństwo (przyjeżdżała na wakacje do Wisły do prababki Stefanii). To tu – w sercu Śląska Cieszyńskiego – Cieszynie - toczyła się akcja czterech jej poprzednich książek z serii – Kocia Szajka - rozwiązywała zagadki zniknięcia śledzi, różowego ucha jelenia, napadu na moście i duchów w teatrze.

26 października br. premierę miała piąta część serii: „Kocia Szajka i fałszerze pierników” (wyd. Agora dla dzieci, 2022). W tej części charakterne koty z Cieszyna udadzą się do Torunia, by tam, wspólnie z emerytowanym komisarzem policji kotem Bibi Lolo, schwytać fałszerzy toruńskich pierników. Zadanie nie będzie łatwe – wszak toruńscy policjanci nie mogą namierzyć fałszerzy od roku. Czy Kocia Szajka znów stanie na wysokości zadania?

Sięgając po książkę, nie tylko uzyskamy odpowiedź na to pytanie, ale też zanurzymy się w świat niezwykłych kocich bohaterów, jak choćby Morfeusza, strasznego łakomczucha; posługującej się gwarą (w nerwach) kotki Bronki od Cieślarów, dowódcy grupy - Komandosa czy identycznych braci Pikseli, którzy zajmują się technicznymi aspektami śledztwa (nasłuch!).

Książka dla dzieci Agaty Romaniuk tryska humorem, również w warstwie językowej (kocie wersje słów czy przysłów np. kawa kottoccino), a wdzięku dodają jej kolorowe rysunki Malwiny Hajduk. Niebanalne postacie, język i fabuła oraz strona wizualna nie pozwalają oderwać się od lektury.

 Natasza Gorzołka

 

 Przeczytaj fragment książki "Kocia Szajka i fałszerze pierników" (pdf)

 

Konkurs!

Mamy dla Was dwa egzemplarze książki „Kocia Szajka i fałszerze pierników” Agaty Romaniuk. Wygrają osoby, które w komentarzu poniżej zaproponują najciekawszy pomysł (z krótkim opisem) na kolejną książkę serii „Kociej Szajki”. Konkurs trwa do 6 listopada włącznie. Rozwiązanie konkursu nastąpi 7 listopada w tym artykule. [Uwaga! książek nie wysyłamy! Zwycięzcy odbierać będą książki w siedzibie Redakcji - Skoczów, Wałowa 3)

 

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za udział w zabawie. Ksiązki wędrują do Użytkowników: PanMiyagi oraz Jagossa. Gratulujemy! Książki można odebrać w siedzibie Portalu OX.PL (Skoczów, Wałowa3) od pon do pt w godz. 8-16.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-28 10:35:12
AntyklerForte+: toruńskie pierniki łatwo podrabiać - moherowy beret na głowę, różaniec w garść, trochę obłędu w spojrzeniu i wystarczy - tylko komu by się chciało i po co?...
2022-10-28 10:55:41
PanMiyagi: Kocia Szajka wpada w pułapkę. Akcja toczy się w Czeskim Cieszynie i Ołomuńcu gdzie zaczęło brakować ołomuńckich tworóżek i czeskich knedlików. Międzynarodowa szajka mysich przestępców we współpracy z jedną z cieszyńskich restauracji kradnie cały dostępny asortyment po czym kocia Szajka wpada w pułapkę i muszą jakoś wrócić do Cieszyna by rozwiązać sprawę
2022-11-03 10:28:58
Jagossa: Jeśli koty i Cieszyn to nie widzę innego rozwiązania jak wplątać Ekipę z Kociej Szajki w pomoc (współpracę) Ekipie z Kociarni z Cieszyńskiego Zwierzogrodu
2022-11-03 10:48:15
Jagossa: Jeśli koty i Cieszyn to nie widzę innego rozwiązania jak wplątać Ekipę z Kociej Szajki w pomoc (współpracę) Ekipie z Kociarni z Cieszyńskiego Zwierzogrodu. Może do kociarni trafi jakieś rodzeństwo kociaków (wzięte za bezdomne) i Szajka rozpocznie poszukiwania ich mamy? A może ktoś ukradnie z Kociarni cały zapas karmy?! (na bank będzie to banda myszy, które postanowiły zrobić sobie nielegalne zapasy przed zimą!). A może odwrotnie- to Kocia Szajka zwróci się o pomoc do Ekipy z Kociarni, bo przecież to Oni najlepiej znają okolice ul. Frysztackiej i mają wiele kontaktów ze swoich poprzednich żyć :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: