Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

8 Lat w Tybecie: już w piątek premiera klipu do utworu 'Ten czas'

Skąd nazwa? Ma symbolizować miejsce, gdzie dokonuje się wtajemniczenie i czas do niego potrzebny. Po 8 latach czynnej działalności na scenie muzycznej grupa uchyliła nam więc rąbka tajemnicy, demonstrując długo oczekiwany przez fanów debiutancki album pt. ''Na zesłaniu''. Już wkrótce doczekamy się kolejnego poziomu wtajemniczenia - tym razem zespół zaprezentuje nam swój najnowszy teledysk do utworu ''Ten czas''.

Strumieński zespół 8 lat w Tybecie zadebiutował na scenie jesienią 2005 roku, kiedy to w swoim początkowym, czteroosobowym składzie zagrał koncert w MGOK w Strumieniu. 8lwt grało wtedy głównie covery, a więc utwory "pożyczone" od innych wykonawców. Na przełomie lat, oprócz częstych zmian w składzie kapeli, zmieniał się również charakter wykonywanej muzyki. Członkowie zespołu stopniowo kierowali swoją twórczość w stronę surowych, ciężkich rockowych brzmień gitarowych, które dziś stały się ich wizytówką, o czym przekonać się można słuchając debiutanckiego mini albumu zespołu - płyty "Na zesłaniu".

Przez większą część swojej działalności zespół skupiał się głównie na tworzeniu własnej muzyki i na koncertowaniu. – Zagraliśmy około stu koncertów, głównie w klubach muzycznych i na dużych scenach Polski Południowej. Od dłuższego czasu planowaliśmy również wydanie płyty demo nagranej w profesjonalnym studiu nagraniowym, jednak plany te musieliśmy kilkakrotnie odkładać ze względu na częste zmiany personalne, które zachodziły w szeregach zespołu. Obecny skład kapeli wyklarował się dopiero w połowie roku 2012, kiedy zwerbowaliśmy młodego gitarzystę - Wojtka, a kilka miesięcy wcześniej basistę - Dawida. Obaj współtworzyli wcześniej młodzieżowy zespół Wild Think, stanowili już więc zgrany duet, dzięki czemu szybciej zaaklimatyzowali się w 8lwt. Po dołączeniu chłopaków do zespołu i wspólnym ograniu się na kilku koncertach, całą swoją energię skupiliśmy na wydaniu płyty, która pomogłaby nam w promocji naszej twórczości i otworzyła drzwi do większych klubów i przeglądów muzycznych, gdzie wymagane jest zaprezentowanie profesjonalnie zarejestrowanego materiału – opowiadają członkowie zespołu.

Zespół 8 lat w Tybecie od roku 2012 tworzą:
- Dominik Witoszek - wokal, teksty,
- Krzysztof Puda - gitara, wokal,
- Wojtek Mazur - gitara, wokal,
- Dawid Kubeczek - gitara basowa, wokal,
- Grzegorz Korzeniewski - perkusja.

8 lat w Tybecie to przede wszystkim energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. To zespół, który ciągle ewoluuje i nastawiony jest na nieustanny rozwój. Jego znakiem rozpoznawczym są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.

A już w najbliższy piątek - 11 lipca 2014 r. - w godzinach wieczornych ukaże się pierwszy oficjalny klip zespołu do utworu z debiutanckiej płyty "Na zesłaniu". Klip do utworu "Ten czas" został zrealizowany w trakcie koncertu 8 lat w Tybecie na cieszyńskim rynku, 7 czerwca 2014 r., w ramach wydarzenia "Uliczne Granie", którego organizatorem było Sportowe Stowarzyszenie "Gramolajf". Za profesjonalną realizację klipu, czyli zdjęcia, montaż i produkcję odpowiada cieszyńskie Black Sun Studio. Oficjalna premiera klipu będzie miała miejsce na kanale zespołu w serwisie Youtube oraz na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku. Będzie go można też obejrzeć na portalu OX.PL.

 

Już w piątek premiera klipu, fot. mat.pras.

 

UWAGA KONKURS!

Mamy dla was album "Na zesłaniu" grupy 8 Lat w Tybecie. Dostanie go osoba, która w najciekawszy sposób wyjaśni, co może oznaczać biała przepaska na oczach wokalisty na okładce płyty. Nagrodzimy najbardziej kreatywną wypowiedź. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie do 20 lipca br. propozycji na adres mailowy redakcji: konkurs@ox.pl

Konkurs zakończony!

Zwycięzca o wygranej został powiadomiony mailowo.

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: