Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Awantura w Chioggi

Plotki, intrygi i awantury w scenerii włoskiego malowniczego portowego miasteczka - oto w skrócie ''Awantura w Chioggi'' XVIII wiecznego dramatopisarza Carlo Goldoniego. Jedna z najlepszych sztuk odnowiciela włoskiej commedii dell'arte już 13 października na Polskiej Scenie Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie w pokazie premierowym.

Chioggia, stare włoskie miasteczko portowe, często nazywane bywa miniaturową wersją Wenecji. Wąskie uliczki, kanały przeszywające miasto nasuwają proste skojarzenia. Dawniej, podobnie jak Wenecja, Chioggia należała do najważniejszych miast całej Laguny Weneckiej.

Właśnie w tej malowniczej scenerii toczy się akcja XVIII-wiecznej komedii Carlo Goldoniego „Awantura w Chioggi”. Mieszczanki włoskiego portu siedzą nad brzegiem morza, tkają koronki, czekają na rybaków i... plotkują, snują intrygi, przekomarzają się.

Po powrocie z połowu mężczyźni włączają się w spory, co powoduje potężną awanturę pomiędzy zwaśnionymi stronami. Konflikty próbuje załagodzić przybyły z Wenecji koadiutor Isidoro z pomocą woźnego sądowego.

Autor zaczerpnął inspiracje z tradycji komedii dell'arte, stworzył wspaniałą galerię charakterów, doskonale odmalował koloryt dawnej Wenecji.


Awantura w Chioggi - Premiera

13.10.2012
Těšínské divadlo Český Těšín,
Ostravská 67

Przekład: Jerzy Jędrzejewicz

Reżyseria i scenografia: Andrzej Sadowski

Choreografia: Marta Pietruszka


Wejściówki na premierę można zamawiać w biurze organizacji widowni Sceny Polskiej.

Kolejny spektakl będzie w niedzielę 14.10.2012r. godz. 17.30.

 

Uwaga konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na premierę spektaklu Sceny Polskiej "Awantura w Chioggi" (13.10.2012). Aby je wygrać, trzeba pod tą wiadomością w komentarzach napisać, jakie są najlepsze sposoby, by przetrwać i załagodzić awanturę, którą urządza bliska Ci osoba (mąż/żona/rodzi itd.)?
  Wygrywają 2 najciekawsze odpowiedzi. Na odpowiedzi czekamy do 11 października włącznie. Zwycięzcy o wygranej zostaną powiadomieni w tej wiadomości 12 października o godz. 12.00.


Konkurs zakończony!

Bilety otrzymują: monisiak2211 oraz  johnki. Bilety będą do odbioru przed spektaklem. Zwycięzców prosimy o jak najszybsze przesłanie imienia i nazwiska na adres redakcja@ox.pl i jednocześnie przepraszamy za późniejsze - niż zapowiadane - rozwiązanie konkursu.


 Gratulujemy!

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: