Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bieszczady w Beskidach

Już za kilka dni (8-9.04.2016) Etno-Chata Topolej w Goleszowie zmieni się w centrum góralskiego życia. Będzie projekcja filmu o Karpatach, wykłady, pokazy zdjęć, prezentacje a także dużo dobrej muzyki. Wszystko w ramach imprezy ''Bieszczady w Beskidach''.

Impreza pod nazwą “Bieszczady w Beskidach” – I Spotkanie ludzi Karpat w ramach projektu “Brama Karpat” rozpocznie się w piątek, 8 kwietnia. Na początek organizatorzy zaserwują projekcję filmu o Karpatach, potem wykład o góralach wygłosi Grzegorz Studnicki. To nie zakończy wieczoru – będzie jeszcze spotkanie z Józefem Michałkiem, pokaz zdjęć, filmu oraz muzyczny deser na zakończenie. W sobotę, 9 kwietnia czeka nie mniej atrakcji wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Goleszów, poznamy wygląd i historię stroju regionalnego, a wieczór zakończą koncerty.

“Bieszczady w Beskidach”
Termin:8-9.04.2016.
Miejsce: Etno Chata Topolej

Piątek 8.04 – wstęp bezpłatny, godz. 18.00
Projekcja filmu o Karpatach
Grzegorz Studnicki – "Górale w Beskidzie Śląskim" w oczach ludoznawców a atrakcja turystyczna", Uniwersytet Śląski, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej w Cieszynie.
Spotkanie z Józefem Michałkiem – Związek Podhalan Oddział Górali Śląskich
Huculszczyzna w Beskidach:
- Wesele na Huculszczyźnie – pokaz zdjęć
- Prezentacja filmu: Żywa Watra
Huculi. Górale Karpat Wschodnich. (Wesele - zdjęcia i pasterstwo – film)
21.00 – Niespodzianka & Jam Session

sobota 9.04, godz. 16.00
Zespół Pieśni i Tańca Goleszów
“Strój cieszyński” - prezentacja piątego albumu z serii "Stroje ludowe w Karpatach polskich" i działań Fundacji Braci Golec. Zaproszeni goście: Lidia Lankocz – „Historia żywotka na Śląsku Cieszyńskim”
koncert „Etnika Symfonicznie” w wykonaniu podopiecznych Fundacji Braci Golec.
godz. 20.00 koncert “Kapela z przypadku”, “Smereko” muzyka bojkowska, łemkowska, poezja śpiewana. (bilety na koncerty – 25 zł przedsprzedaż i 35 w dniu koncertu)


Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa bilety na sobotnie koncerty do Etno-Chaty. Aby zdobyć jeden z nich – odpowiedź jak najszybciej na pytanie: Jakie pochodzenie mają Bojkowie? Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem proszę przesyłać na adres konkurs@ox.pl. Wygrywają dwie pierwsze poprawne odpowiedzi. Zwycięzców o wygranej powiadomimy mailowo.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: