Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Być Razem z Grupą MoCarta

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' zaprasza na Jubileuszowy Koncert Charytatywny z okazji 20-lecia działalności z udziałem Grupy MoCarta. Wydarzenie odbędzie się w środę 14 września w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej Być Razem już od 20 lat pomaga osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. To dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi udało zamienić się wiele łez w uśmiech, apatię w aktywność, a beznadziejną sytuację w prostą drogę. Wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia życzliwych osób, wolontariuszy oraz stałych darczyńców.

Z tej wyjątkowej okazji odbędzie się szczególny koncert z udziałem wyjątkowych artystów. Jubileuszowe obchody Stowarzyszenia „Być Razem” uświetni bowiem Grupa MoCarta. Wybór artystów nie był przypadkowy bowiem każdy z nas wie, że uśmiech jest wartością terapeutyczną i leczniczą, dlatego koncert będzie lekarstwem, nie tylko dla pracowników, ale także dla mieszkańców i gości. Grupa Mozarta jest przecież kwartetem smyczkowych w klimacie muzycznego kabaretu. Od wielu lat rozbawiają i zapoznają swoich odbiorców z muzyką klasyczną.

Koncert odbędzie się 14.09.2016r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Patronatem honorowym objął wydarzenie Burmistrz Miasta Cieszyna – Ryszard Macura oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Janusz Król.

 

Impreza jest pod patronatem portalu OX.PL


UWAGA KONKURS!!!

Mamy do przekazania podwójną wejściówkę na to niecodzienne wydarzenie. Aby ją zdobyć, trzeba wykazać się kreatywnoscią oraz wrażliwością. Pytanie brzmi: Co zrobiłbyś/zrobiłabyś, aby zamienić życie pokrzywdzonych osób na lepsze? Dlaczego?  Odpowiedzi piszcie w komentarzach poniżej. Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy w poniedziałek, 12 września.

 

Konkurs zakończony!

Bilety wędrują do Uzytkownika/czki: mango16. Gratulujemy! Bilety do odbioru w siedzibie redakcji (Skoczów, Wałowa 3).

eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-06 19:36:00
lidzia49: By zmienić życie pokrzywdzonych na lepsze trzeba podać im pomocną dłoń,oczywiście jeżeli tego sami chcą.Uśmiech i pozytywne myślenie to lekarstwo na lepszą przyszłość.Powodzenia
2016-09-06 23:30:59
szymo324: Jeden człowiek, choćby nawet bardzo chciał, nie jest w stanie zrobić za wiele. Kluczem do sukcesu jest działanie w grupie - czego dowód stanowi ten wspaniały jubileusz stowarzyszenia \"Być razem\". Uważam, że chęć niesienia pomocy innym powinniśmy zasiać w naszym najbliższym otoczeniu, mobilizować, rozpalać.
2016-09-07 08:38:30
mango16: Nie trzeba wiele, by pomóc potrzebującym. Wystarczy ich ZAUWAŻYĆ! Starsza pani mieszkająca obok, która ma problem z wejściem po schodach, matka niepełnosprawnego dziecka, borykająca się codziennie z wózkiem inwalidzkim, samotne dziecko patologicznej rodziny...Trzeba podać im rękę, pomóc w codziennych obowiązkach, czasem wystarczy zwyczajne dzień dobry z uśmiechem na twarzy, by tym pokrzywdzonym przez los żyło się łatwiej. Otwórzmy oczy i serca na otaczający nas świat, nawet, jeśli nie jest doskonały. Nawet, jeśli staruszek z alzheimerem nie reaguje na twoje codzienne pozdrowienie, może któregoś dnia jego twarz rozpromieni uśmiech radości, bo przypomni sobie na chwilę kim jesteś...
2016-09-07 14:04:15
bea69ta: Dużo zależy od rodzaju skrzywdzenia. Czasami wystarczy uśmiech, pomoc w zakupach, wysłuchanie czy bycie razem. To niewiele, ale wielu z nas nie stać nawet na to, aby ofiarować część siebie, własnego czasu i uwagi drugiej osobie. W sytuacjach bardziej skomplikowanych jedna osoba może sobie nie poradzić - wtedy z pomocą może pospieszyć stowarzyszenie takie jak "Być Razem". Nie oznacza to, że należy przerzucić cały ciężar pomocy na cudze barki, ale w grupie można zdziałać więcej i efektywniej. Przede wszystkim należy jednak być otwartym na potrzeby drugiego człowieka i zauważać je, a wtedy bardzo często znajdzie się sposobność i warunki do pomocy. Nie bądźmy obojętni!<br />
2016-09-07 14:24:07
ewipek: Nie trzeba dużo by dać wiele. Czasem jest to wysłuchanie kogoś, dobre słowo, pomoc przy załatwianiu różnych spraw, czy zakupów. Uszczęśliwiając innych uszczęśliwiamy siebie, czujemy się spełnieni.
2016-09-07 17:18:34
Nattan87: Jeden człowiek jest w stanie zrobić wiele- może pomóc osobie pokrzywdzonej odzyskać godność i wartości, które utraciła będąc w trudnej życiowej sytuacji. Taka osoba dzięki pomocnikowi sama zmieni swoje życie, a gdy ta zmiana nastąpi może zacząć pomagać innym pokrzywdzonym. Wystarczy prosty gest, wyciągnąć pomocną dłoń w celu zaspokojenia najprostrzych potrzeb takich jak czyste ubranie, świeże jedzenie. Można również pomóc osobie przez wskazanie ośrodków, które mogą pomóc w trudnej sytuacji prawnej, socjalnej, czy nawet medycznej. A przede wszystkim nie należy się poddawać opinii \&quot;po co się wtrącać, to nie mój problem\&quot;.
2016-09-09 09:05:35
Stefan Cieszyn: Pokochać \&quot;bliźniego swego jak siebie samego\&quot;.<br />Człowiek (ja) stworzony jest do miłości, a czym więcej daje, tym więcej otrzymuje. <br />Być razem - być dla Ciebie :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: