- -
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cyrano na Wzgórzu

Był inteligentny, dowcipny, waleczny, ale i tak do historii przeszedł z powodu swojego... nosa. Sawiniusz Herkules Cyrano de Bergerac - o nim właśnie będzie świetne plenerowe przedstawienie Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego.

"Sławny poeta, muzyk, fizyk i rębajło Sawiniusz Herkules Cyrano de Bergerac, właściciel największego nosa, jaki kiedykolwiek oglądano, tego nosa, o którym powiedziano, że idzie przed swoim właścicielem o kwadrans drogi i dla którego trzeba będzie po śmierci nosala osobny usypać kopiec. jak wszyscy południowcy pan Gaston odznaczał się nie umęczoną ruchliwością ciała i kwiecistą barwnością stylu, przemawiał zaś równocześnie: ustami, oczami i rękoma; słowami migał jak szpadą, przypominając owego gaskończyka, który tak grzmiał w liście: „piszę do ciebie trzymając pistolet w jednej ręce, a szablę w drugiej” — pisał Kornel Makuszyński o Cyranie.


Plenerowy spektakl Sceny Polskiej w niezwykłej scenerii Wzgórza Zamkowego to opowieść o życiu długonosego Cyrana de Bergerac,  doskonałego mówcy i szlachcica w każdym calu. O uczuciu, jakim Cyrano darzył swą piękną kuzynkę Roksanę, lecz świadomość mankamentu urody nie pozwoliła mu na wyznanie prawdy. I o tym, że czasem na szczęśliwe zakończenie może być już za późno.


Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
w Czeskim Cieszynie
zaprasza serdecznie na spektakl plenerowy

CYRANO DE BERGERAC

na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie
w piątek 27 września 2013 r.
o godz. 19.00

Bilety w cenie 90,- Kc (15,- zł)
do nabycia przed spektaklem.

www.tdivadlo.cz, scenapolska@tdivadlo.cz
tel.: + 420 558 746 022

Zobacz trailer sztuki:
Uwaga konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na plenerowy spektakl Sceny Polskiej. Aby je wygrać, trzeba wysłać maila na adres konkurs@ox.pl z imieniem i nazwiskiem, nr tel. i loginem oraz odpowiedzią na pytanie: Czy fizyczne mankamenty mogą być powodem chwały, nie wstydu? Odpowiedź uzasadnij. Na inspirujące odpowiedzi czekamy do 25.09.2013 do godz. 12.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastapi w tej wiadomości 25.09.2013 do godz.15.00.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Biletami postanowiliśmy nagrodzić Użytkowników: jorgus i jurkiwilamowice. Gratulujemy!

Bilety będą do odbioru przed spektaklem na miejscu (proszę zabrać dokument potwierdzający tożsamość).

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: