Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla pasjonatów historii stela

Interesuje Cię historia naszego regionu. Pasjonujesz się historią II wojny światowej? Jeśli tak – mamy coś właśnie dla Ciebie. Dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu mamy dla Was dwa egzemplarze książki Piotra Wybrańca „Z powietrza, lądu i morza”.

Książka zawiera biografie żołnierzy jednostek specjalnych z II wojny światowej związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. Książka ukazała się z okazji 70. Rocznicy zrzutu cichociemnych w Dębowcu. „Poszukując byłych żołnierzy kierowałem się wskazówkami i wspomnieniami ich kolegów, jak i pasjonatów tematu . Oczywiście korzystałem też ze źródeł pisanych, które wymieniam w bibliografii, jak i danych urzędowych” – pisze we wstępie Autor tego opracowania.

Na prawie stu stronach znajdujemy informację o tych, którzy z bronią w ręku służyli Polsce. Pasjonujący materiał dla wszystkich, którym nieobca jest historia II wojny światowej i ciekawi ich świat militariów.

Mamy dla Was dwa egzemplarze opisywanej książki. Wystarczy, że w komentarzach pod tą wiadomością napiszecie dlaczego pasjonujecie się losami Śląska Cieszyńskiego. Najciekawsze dwa wpisy nagrodzimy książka. Na Wasze opinie czekamy do 22 czerwca do godziny 12:00.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: