Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Happysad od Dorotki

Jesienne Dorotki się zbliżają. W tym roku w ramach mocnego koncertowego, jesiennego uderzenia zagra zespół Happysad.

Tradycyjne punkowe, rockowe koncerty w Strumieniu odbywają się od kilku lat pod hasłem "Jesienne Dorotki". Cykl rozpoczął koncert charytatywny dla chorej Doroty, który w Strumieniu cieszył się ogromnym powodzeniem. Stąd też nazwa cyklicznie organizowanych koncertów. W zeszłym roku Strumień odwiedził Grabaż wraz z zespołem Strachy na lachy. W tym roku na strumieńskiej scenie wystąpi zespół Happysad.

Happysad określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Sami wykonawcy mówią jednak o rocku regresywnym jednocześnie odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock. W wywiadzie dla magazynu Pressja lider zespołu powiedział: "My nie jesteśmy punk-rockowcami. Nie utożsamiamy się z żadną ideologią - ani punkową, ani punk-rockową. (..) Mieliśmy parę pomysłów na kilka piosenek i od razu zostaliśmy wrzuceni do jakiegoś worka z kapelami, które od 20-stu lat buntują się. Dla nas liczy się głównie muzyka. Ja zawsze mówię, że jesteśmy totalnymi, romantycznymi bezideowcami. (..) Nie jesteśmy jakimś moralizującym tworem i takim, który wyznacza kierunki myślenia".


Happysad jest uznawany za jeden z najlepszych rockowych zespołów w Polsce. Grają razem od 1995 roku, jednak popularność przyniósł im singiel „Zanim pójdę”.  Po premierze ostatniej  płyty ciepło/zimno popularność zespołu gwałtownie wzrosła.

 


Już 5 października punktualnie o godz. 19.00 Happysad wystąpi w Auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Bilety można kupić już dziś w strumieńskim MGOK-u kosztują - 35 zł. W dniu koncertu zapłacimy za nie 40 zł.


Drodzy Czytelnicy Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL specjalnie dla Was wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu przygotowaliśmy konkurs. Dwa podwójne bilety czekają na szczęśliwców, którzy jako pierwsi odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosiła pierwsza, debiutancka płyta zespołu? Odpowiedzi należy przesłać na adres konkurs@ox.pl. W odpowiedzi należy podać swoje imię nazwisko oraz portalowy nick.
 

DK
 

Konkurs zakończony!

Bilety otrzymują: adrian638 i Lukach. Gratulujemy!

Bilety będą do odebrania w kasie Auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, bezpośrednio przed koncertem.

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: