Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jakie dacie jej imię?

Urodziła się w maju, ale jeszcze nie ma imienia. W Leśnym Parku Niespodzianek poszukują imienia dla samiczki żubra. Prosimy Was, przysyłajcie propozycje.
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu ma na swoim terenie żubry od siedmiu lat. Od sześciu, co roku, rodzą się młode. W tym roku, pierwszy raz w historii parku, urodziła się samiczka. Mieliśmy do tej pory pięć samców, to pierwsza jałówka. Zawsze z pary żubrów rodzi się jedno potomstwo. Przychówek żubrów nie jest utrudniony w warunkach parku, jednak wszystko zależy od 'chemii' jaką poczują do siebie osobniki. – wyjaśnia Paweł Machnowski, dyrektor parku.
 
Żubry, które już się urodziły w Ustroniu nie zostają tutaj jednak długo. W tej chwili oprócz rodziców młodego żubra, jest jeszcze jeden, który urodził się w poprzednim roku. Ale i tak niebawem trafi do rezerwatu, będzie to nasz wkład dla środowiska. Wcześniejsze żubry zostały sprzedane do innych ogrodów zoologicznych – dodaje dyrektor parku.
 
Młoda samiczka nie ma jeszcze imienia. Dlatego czekamy na Wasze propozycje. Jak Waszym zdaniem powinien nazywać się żubr z Leśnego Parku Niespodzianek.?
 
Jest jednak warunek. Imię musi rozpoczynać się przedrostkiem 'PO'. Dlaczego? Bo wszystkie żubry w naszym kraju mają imiona rozpoczynające się od pierwszej litery Polski. Czyli 'P'.
Imiona żubrów pochodzących z Pszczyny rozpoczynają się na 'PL'. Te, które pochodzą z Białowieży na 'PO', my właśnie mamy żubry z tej linii – tłumaczy Paweł Machnowsk.  Wcześniejsze imiona, które nadano żubrom z Ustronia to m.in. Podbeskidek i Potworek czy Polonek.
 
Propozycje imion prosimy nadsyłać na adres konkurs@ox.pl z dopiskiem w temacie – ŻUBR. Wasze sugestie przyjmowane będą do końca września. Następnie przekażemy je dyrekcji parku, która wybierze najlepsza propozycję.
 
Osoba, której imię zostanie wybrane, będzie mogła wybrać się do parku wraz z trójką osób towarzyszących.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: