Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jeśli horror, to stela

Zapytaliśmy Was, czy lubicie się bać i jakie Waszym zdaniem jest idealne miejsce na akcję horroru, który miałby się dziać na Śląsku Cieszyńskim. Na najciekawsze propozycje czekała trzymająca w napięciu książka Anne Rice „Mumia”.

Ogromnie cieszy nas duże zainteresowanie naszym konkursem. Postanowiliśmy nagrodzić osoby, które kryją się za nickiem „BrownJenkin” oraz „xolix”. Dlaczego? Zaskoczyła nas wyobraźnia „BrownJenkina” - jego propozycja to gotowy pomysł na powieść lub chociaż mrożące w żyłach opowiadania: „Moim zdaniem na akcję horroru nadawałyby się bunkry w lasku miejskim. Wyobraźcie sobie: Jest 21 grudzień 2012. W wyniku strachu przed zbliżającym się końcem świata, część zaradniejszych Cieszyniaków postanawia schronić się w starych bunkrach w lasku miejskim. Za dnia jest spokojnie, natomiast nocą zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przedmioty spadają z półek, lampy zaczynają migać w rytmie alfabetu Morse'a; okazuje się że duchy poległych żołnierzy zamierzają ostrzec przed ukrytym złem, znajdującym się w dolnej części bunkru, do której prowadzą kręte schody... Z czasem ludzie przebywający tam, zaczynają mieć koszmary; zachowują się jak obłąkani. Są odizolowani od reszty świata, brakuje żywności, wody, mediów. Ktoś kogoś otruł. Ktoś kogoś dźgnął nożem. Gehenna trwa, tymczasem na powierzchni ludzie żyją sobie w najlepsze...”.

„Xolix” wybrał miejsca, które i nasze jury uznało za idealne na akcję horroru: „Wybieram mało oryginalnie ale za to klimatycznie, Wzgórze Zamkowe o świcie, kiedy jest jeszcze szaro i unosi się lekka mgiełka... a drugie miejsce... Cieszyńska Wenecja po której bruku przebiega postać w długim płaszczu...”. Brrr.

Zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce zagoszczą na naszym portalu. Nagrody prosimy odebrać do 5 września tego roku, od poniedziałku do piątku w godzinach między 9-16 w siedzibie portalu Ox.pl lub po ewentualnym kontakcie mailowym: lukasz.grzesiczak@ox.pl.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: