Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiety napisały kazania

Czy głos w Kościele mogą mieć tylko mężczyźni? ''Postylla kobiet'' pod red. Katarzyny Rudkowskiej i Aleksandry Błahut-Kowalczyk pokazuje zgoła coś odmiennego. Kobiety zaangażowane w życie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego stworzyły zbiór kazań na każdy dzień w roku.

Nazwa postylla ma w Polsce swoja długą tradycję. Od VI wieku określa się tym terminem drukowane zbiory kazań. Wcześniej używano tej nazwy jako odpowiednik homilii, czyli komentarza tekstu Biblii. Rozwój postylli nastąpi w naszym kraju wiąże się z okresem reformacji. Miały one służyć szerzeniu nowej wiary i były ważną częścią piśmiennictwa religijnego. Postylle pisali tacy autorzy protestanccy, jak Marcin Luter, Mikołaj Rej, Samuel Dambrowski, czy Grzegorz Orszak.

Postylla kobiet jest wydawnictwem wyjątkowym, ponieważ 91 kazań napisały aż 43 autorki zaangażowane w różne dziedziny życia. Pracują wszędzie tam gdzie zaniósł ich los - w kościołach, szkołach, parafiach, wyższych uczelniach, domach opieki, biurach czy fundacjach. Łączy je jedno – chęć niesienia innym prawdy o Jezusie Chrystusie. Postylla kobiet zawiera kazania na wszystkie niedziele i święta roku kościelnego.

Jestem przekonany, iż Postylla Kobiet stanie się skarbnicą głębokich przemyśleń i refleksji, które potrzebne są zarówno w naszym Kościele, jak i w całym społeczeństwie. - powiedział o książce ks. bp Jan Cieślar - pasterz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Powieść opublikowało Wydawnictwo Warto – najprężniej działające wydawnictwo luterańskie w Polsce, które promuje literaturę, muzykę oraz słuchowiska. Wydawnictwo działa w ramach Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – od 11 lat organizacji pożytku publicznego, która siedzibę ma w Dzięgielowie.Uwaga konkurs!!!

Mamy do dla Was jeden egzemplarz książki pt. Postylla Kobiet. Aby ją otrzymać, wystarczy podać w komentarzu poniżej rok wydania tej pozycji. Postyllę otrzyma osoba, która najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi.

Konkurs zakończony!

Najszybciej poprawnie odpowiedziała: amba123. Gratulujemy:) Po odbiór nagrody zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3, pon.-pt. 8.00-16.00) do końca maja br.

red.
 

źródło: OX.PL
dodał: MB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-19 09:24:51
Przepierón: To je prowda, baby poradzóm robić kozania, moja staro każdy dziyń mi robi kozani.
2016-05-19 09:32:21
amba123: 2013
2016-05-19 09:33:00
ble12345: 2016
2016-05-19 09:49:36
danaow: 2013
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: