Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs z BCK

Rozpoczynamy cykl konkursów, które realizować będziemy wspólnie z Bielskim Centrum Kultury. Dzisiaj coś dla młodych miłośników muzyki.

PORANKI MUZYCZNE DLA DZIECI, czyli Muzyczne Opowieści Hani M. to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

Jest wczesny zimowy poranek, jeszcze ciemno. Hania przewraca się z boku na bok jakby miała jakieś koszmary. Nocna lampka jest włączona bo Hania nie umie spać po ciemku. Gdy słońce zaczyna prześwitywać przez okno jej pokoju, raptownie dźwiga się z łóżka. Siedząc na nim, wyczekując rodziców płacze. Gdy orientuje się, że jest w domu sama, postanawia wziąć do ręki książkę z ulubionymi bajkami - Muzyczne Opowieści Hani M. Dzięki niej przenosi się w czasie i odwiedza swojego przyjaciela Piotrusia Czajkowskiego. Wspólnie chcą odkryć świat dźwięków jego Serenady ale okazuje się, że aby utwór zabrzmiał w pełni muszą znaleźć „Małych Pomocników”, którzy pomogą im ją wykonać. (…)

W porównaniu z pierwszym koncertem podczas którego poznawaliśmy Hanię M. i muzykę Antonina Dvořáka, drugi zatytułowany Rozdział II w którym Hania podróżuje w czasie i odwiedza Piotra Czajkowskiego trwa 50 minut i charakteryzuje się zwartą formą akcji scenicznej, w którą wplecione zostają elementy edukacyjne oraz najpiękniejsze fragmenty Serenady na smyczki C-dur, op. 48 Piotra Czajkowskiego. Podczas jej wykonywania, na scenę zaproszeni zostaną „Mali Pomocnicy”, czyli dzieci przybyłe na koncert. Wraz z Hanią M. będą miały jedyną w swoim rodzaju możliwość poznać muzykę poprzez żywą interakcję.

Całość zaprezentuje Satellite Orchestra, zespół złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Scenariusz, reżyseria i prowadzenie orkiestry Maciej Cisowski

muzyka: Grzegorz Jurczyk - Suita Ilustracyjna Muzyczne Opowieści Hani M., cz. II - Odwiedziny u Piotra Czajkowskiego, Piotr Czajkowski - Serenada na smyczki C-dur, op. 48 (wybrane fragmenty)

Dla Czytelników portalu OX.pl mamy podwójne zaproszenia na to spotkanie z muzyką. Otrzyma go osobq, która pierwsza napisze do nas na adres konkurs@ox.pl  Prosimy podać swoje dane, oraz login z klubu ox.pl

Bilety zdobyła Pani Beata z CIeszyna, posługująca się nickiem 'Gugunia'. Gratulujemy!

RED.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: