Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Krakowscy artyści w Skoczowie. Będą śpiewać piosenki Anny Jantar

''Nic nie może przecież wiecznie trwać'', ''Tyle słońca w całym mieście'', ''Tylko mnie poproś do tańca'' - te piosenki znają wszyscy, którzy wiedzą kim była dama polskiej piosenki lat 70' Anna Jantar. W Skoczowie te utwory będzie można ponownie usłyszeć. Wykonają je krakowscy artyści.

Anna Jantar swoją karierę rozpoczęła w 1968 roku. Współpracowała z zespołem Polne Kwiaty  to z tym zespołem nagrała utwór „Po ten kwiat czerwony”. 

W 1969 została wokalistką zespołu Waganci, w którym występował także Jarosław Kukulski, jej przyszły mąż. To wtedy powstał też utwór „Co ja w tobie widziałam”. 

W latach 70. Anna Jantar była czołową polską piosenkarką. W 1972 zdała egzamin została zawodową piosenkarką estradową i rozpoczęła karierę solową. Rok później uczestniczyła w KFPP w Opolu, gdzie zaśpiewała swój pierwszy solowy przebój „Najtrudniejszy pierwszy krok”. 

W trakcie swojej kariery zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z wieloma polskimi artystami m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem,Zbigniewem Hołdysem, Andrzejem Tenardem, nagrywała również piosenki z Budką Suflera i zespołem Perfect.

14 marca 1980 roku Anna Jantar zginęła jako ofiara katastrofy lotniczej w pobliżu warszawskiego Okęcia . Piosenkarka podróżowała samolotem Ił-62 Mikołaj Kopernik lecącym z Nowego Jorku. 

Anna Jantar wciąż ma tysiące swoich fanów, a jej piosenki są chętnie wykonywane przez artystów. 31 marca w skoczowskiej sali widowiskowej „Pod Pegazem” zaprezentują je krakowscy artyści. Początek koncertu o godz. 18.00. Bilety na to wydarzenie można kupić w skoczowskim ARTadresie. Kosztują 20 zł. 

Wspólnie z Miejskim Centrum Kultury przygotowaliśmy też niespodziankę dla naszych czytelników. Pierwsza osoba, która na adres dorota.kochman@ox.pl prześle prawidłową odpowiedź na pytanie: „Jak nazywa się córka Anny Jantar?” otrzyma podwójne zaproszenie na koncert!

 

KOD

ZOBACZ TELEDYSK ANNY JANTAR

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: