Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Książka, którą warto przeczytać

Mamy dla Was dwa egzemplarze książki opowiadającej historię, od której nie sposób się oderwać.

Sherko Fatah urodził się w 1964 roku w Berlinie Wschodnim w rodzinie Niemki i irackiego Kurda. W 1975 roku wraz z rodzicami przeniósł się do Berlina Zachodniego. Studiował historię sztuki i filozofię. Jego książka „Czarny statek” został nominowany do Niemieckiej Nagrody Literackiej.

Wspomniana książka ukazała się po polsku nakładem wydawnictwa Czarne w ramach cenionej serii „Proza świata”. W książce Sherko Fataha Irak Husajna to apokaliptyczna kraina, w której przeciwnicy polityczni umierają uduszeni w wystawionej na słońce ciężarówce, a hordy zdziczałych psów atakują ludzi. Ledwie kończy się jedna wojna, zaczyna się następna. Główny bohater książki pragnie się wymknąć z tego piekła. Jednak czy jako arabski imigrant na Zachodzie odnajdzie szczęście i spokój?

Mamy dla Was dwie książki „Czarny statek” Sherko Fataha ufundowane przez wydawnictwo Czarne. Wystarczy, że w komentarzach pod tą wiadomością napiszecie – dlaczego to właśnie Wy chcecie wygrać tę książkę. Na wpisy czekamy do 16 listopada, go godziny 12:00.


(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: