Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kulaj w piony - wygraj bilet na kręgielnię

Droga do radości czasami jest krótka jak tor do gry w kręgle. Bowling czy klasyczne kręgle to dzisiaj popularne dyscypliny sportu, ale kiedyś na Śląsku Cieszyńskim grano przede wszystkim dla przyjemności. Przekonajcie się o tym, ile frajdy może dostarczyć przewrócenie kulą kilku ustawionych pionów - zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można bilet na kręgielnie przy Krytej Pływalni ''Delfin'' w Skoczowie.

Nawet jeśli nie rzucasz jeszcze jak Al Bundy czy Fred Flinstone, bardzo możliwe, że grę w kręgle masz we krwi. Kręgle swego czasu były popularną metodą spędzania czasu na Śląsku Cieszyńskim. Kiedy w Cieszynie zaczęło się pojawiać coraz więcej mieszkańców okolicznych wsi, powstało wiele nowych restauracji, a niemal w każdej z nich znaleźć można było chociaż jeden tor do gry.

Kilka kręgielni mieściło się przy ul. Hażlaskiej w Cieszynie. Ćwiczyć celność można było także na Alei Łyska i przy ul. Przepilińskiego. Starsi mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego pamiętają także kręgielnię w Zamarskach, Puńcowie i Dzięgielowie. Ponadto, sporo torów do gry znaleźć można było w Czeskim Cieszynie.

Własną, zimową kręgielnię miał również otwarty w 1912r., usytuowany na cieszyńskim rynku, hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”.


Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwa bilety na kręgielnię przy Krytej Pływalni „Delfin” w Skoczowie. Każdy z nich upoważnia do darmowego 1-godzinnego korzystania z 1 toru kręgielni. Możecie zabrać całą rodzinę lub przyjaciół. By zdobyć bilet, w komentarzach do tego artykułu, odpowiedzcie na pytanie: Z kim chciałbyś zagrać w kręgle i dlaczego? Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa do środy, 4 lipca włącznie. Wyniki ogłosimy na portalu 5 lipca.

Konkurs zakończony!
Dziękujemy za Wasze odpowiedzi! Wybranie dwóch najlepszych było bardzo trudne, ale po wspólnej naradzie w końcu zdecydowaliśmy - bilety na kręgielnię wygrywają: nata27 oraz l1978a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej zabawy!
Nagrody odebrać można w siedzibie naszej redakcji w Skoczowie, przy ul. Wałowej 3 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Bilety są ważne do 30 lipca br., więc prosimy o odebranie ich przed tym terminem, jednocześnie uprzedzając, że przed skorzystaniem z oferty konieczne będzie wcześniejsze zarezerwowanie toru.

źródło: ox.pl
dodał: AGA

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: