- -
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo zagra w Cieszynie

Legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo wciąż przemierza koncertowe szlaki. 25 kwietnia 2014 roku grupa wystąpi w Cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących liderowi Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria, Blues dla małej) po premierowe.
      
Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, cajon.
      
Zespół SDM czyli Stare Dobre Małżeństwo idzie własną drogą. Ich piosenki rzadko goszczą w polskich rozgłośniach radiowych, publicznych, i komercyjnych. Muzycy SDM nie są także ulubieńcami prasy ani telewizji, ale uwielbia ich publiczność. Krzysztof Myszkowski i jego przyjaciele swoją muzyką oferują ucztę dla ducha.

3 września 2013 roku na rynku muzycznym pojawiła się nowa płyta zespołu pt. „Mówi mądrość”. Dwupłytowy album skrywa 12 wyjątkowych ballad. Posłuchaj jednej z nich o tytule "Dopóki bolisz":
Skład zespołu:

KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna
BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary, cajon
ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa


SDM wystąpi już wkrótce w Cieszynie! 25 kwietnia br. o godz. 18.00 będzie można ich posłuchać w Teatrze im. A. Mickiewicza. Bilety do nabycia w kasie teatru Plac Teatralny 1 tel: 033 858 16 52 oraz za pośrednictwem strony Teatru .

Portal OX.PL jest patronem medialnym koncertu.Uwaga konkurs!
Dla naszych czytelników mamy 2 podwójne bilety na koncert do Cieszyna i 2 płyty "Mówi mądrość" przekazane przez zespół SDM. Aby je zdobyć, trzeba napisać, który utwór SDM i dlaczego najbardziej Ci się podoba. Autorów najciekawszych wpisów nagrodzimy zestawem płyta+2bilety. Konkurs trwa do 19 marca br.

Odpowiedzi proszę przesyłać na konkurs@ox.pl wraz z imieniem, nazwiskiem i tel. kontaktowym (choć oczywiście - pozakonkursowo - zachecamy do dzielenia się swoimi upodobaniami muzycznymi pod artykułem).


Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi - wybór zwycięzców był niezwykle trudny.  W końcu - po naradzie redakcyjnej - wyłoniliśmy zwycięzców. Po zestawie 2 bilety i płyta SDM otrzymuje: Dominik G. i Martyna Ł. Gratulujemy! Informację o sposobie odbioru nagrody otrzymacie Państwo mailowo.


(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
OX.PL - Portal Śląska Cieszyńskiego , Cieszyn, Skoczów, Ustroń, Wisła, Istebna, Strumień, Zebrzydowice, Brenna, Goleszów, Chybie,
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?