Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

MacGyver w Istebnej

Nieważne, czy potrafią ze sznurówki i scyzoryka zrobić - jak MacGyver - bombę, czy - jak sympatyczni bohaterowie ''Sąsiadów'' - nie radzą sobie z cieknącym zlewem. Majsterkowicze mieli swój dzień w sobotę, 16 czerwca br. w Istebnej podczas I Święta Majsterkowania. Impreza przyciągnęła zarówno zapaleńców narzędzi, jak i mieszkańców z rodzinami.

Istebniańscy MacGyverzy, majsterkowiecze i złote rączki mieli okazję do poznania najnowszych sprzętów, materiałów, narzędzi budowlanych i nie tylko. Podczas I Święta Majsterkowania można było przetestować wiertarki, piły czy przycinarki lub po prostu zrelaksować się pod parasolką przy grillowanej kiełbasce. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że dopisała pogoda.

- Święto majsterkowania zorganizowaliśmy po to, aby przybliżyć mieszkańcom, przyjezdnym, firmom nowe narzędzia. Chciałem, by każdy miał możliwość osobiście przekonać się, jak ta technologia poszła do przodu, na czym obecnie się pracuje. Moim zdaniem brakuje u nas po prostu szkoleń dla klientów. Na takim święcie, jak to, właśnie zwykli klienci mogą poszerzyć swoją wiedzę, przetestować narzędzia, zobaczyć, jak rzeczywiście pracują, każdy może spróbować przyciąć, wkręcić, przybić. Tak, by nie bazować jedynie na teorii zaczerpniętej często tylko z Internetu - wyjaśnia Zbyszek Polok, współwłaściciel Marketu Budowlanego "Baza", organizator imprezy: - Mam nadzieję, że będziemy się spotykać tutaj co rok z naszymi klientami, żeby na bieżąco pokazywać aktualne technologie i możliwości.

Istotne, że święto takie organizują osoby, które zawodowo są związane z branżą: - Jestem z wykształcenia budowlańcem, więc majsterkowanie to moja pasja - mówi Zbyszek Polok: - Jak jeszcze pracowałem w Makro, to marzyłem o tym, żeby stworzyć w Istebnej duży market budowlany. Udało sie, choć 5 lat temu, na początku był to mały punkt, teraz od dwóch miesięcy jesteśmy na tym nowym obiekcie i mamy już na stanie 15 tys. artykułów, na zamówienie drugie tyle. Można u nas zaopatrzyć dom od podstaw, od budowy fundamentów, poprzez wykończeniówkę, remonty itd. Na dzisiejszym święcie też mamy podobną różnorodność. Przyjechała tutaj m.in. firma Valsir, która pokazuje nowe technologie dla instalatorów, są też firmy Neo, Graphite, Celma, DeWalt, przedstawiciele Atlasa, czy producenta kosmetyków samochodowych Autoland Car Care - zauważa.

Również drugi z właścicieli "Bazy" jest zawodowo związany z branżą: - Jestem z zawodu elektrykiem, więc te produkty w 'Bazie" to moja działka, mamy tu właściwie wszystko od gniazdek, przez włączniki, gniazdka, bezpieczniki, po rozdzielnie - wymienia Jan Waszut - Majsterkować lubię, samodzielnie kiedyś udało mi się wykonać meblościankę i służy mi do dzisiaj. Święto to dla nas okazja, by poznać się z klientami, by pokazać im nowe narzędzia, elektronarzędzia, by również w naszej wsi coś w tym kierunku  zaczęło też się dziać.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

NG


Uwaga konkurs!
Specjalnie dla naszych Czytelników Market Budowlany "Baza" przygotował zestawy atrakcyjnych upominków. Do wygrania:

1 zestaw: preperat do czyszczenia i pielęgnacji deski rozdzielczej i 
chusteczki do kokpitu Autoland Car Care oraz szczypce firmy Neo, bejsbolówka Bahco oraz koszulka firmowa Mareketu Budowlanego "Baza" (rozmiar XL).

2 zestaw: chusteczki do skóry i płyn do czyszczenia wyświetlaczy elektronicznych LCD, plazm itp. firmy Autoland Car Care, latarka LED, koszulka Black&Decker (rozmiar L), 
bejsbolówka Bahco.

3 zestaw: niewidzialna wycieraczka i chusteczki do rąk Autoland Car Care, bejsbolówka Bahco, miara stalowa Neo, koszulka Black&Decker (rozmiar L).

Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytanie: Podaj 5 możliwych nietypowych zastosowań śrubokręta
.

Konkurs trwa do 25 czerwca 2012r. włącznie. Zwyciężą najciekawsze odpowiedzi. Odpowiedzi prosimy zamieszczać pod tą wiadomoscią w komentarzach.

Konkurs zakończony!

Wszystkim dziękujemy za niezwykłe pomysły i odpowiedzi. Byliście bardzo kreatywni, na pewno MacGyver mógłby Wam pozazdrościć pomysłowości. Po długich i burzliwych obradach postanowiliśmy przyznać:

1. miejsce - zestaw 1 anuleczka

2. miejsce - zestaw 2 madroma

3. miejsce - zestaw 3 master 1

Postanowiliśmy również, ze względu na Wasz liczny udział i pomysłowość, przyznać nadzwyczajne wyróżnienia dla:

- Gitarzysta - koszulka XL Dynagel 2000

- megan990 - koszulka L Black&Decker

- piotrek998998 - koszulka XL Black&Decker

Nagrody są do odbioru w siedzibie Portalu OX.PL (Skoczów, ul. Wałowa 3) od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00. Nagrody prosimy odbierać do 6 lipca br. 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: