Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mamy bilety na Pazurę!

Cezary Pazura za nieco ponad tydzień wystąpi w Strumieniu. 5 listopada w strumieńskim emgoku będzie można zobaczyć znanego aktora w nowym spektaklu kabaretowym - ''Wszyscy jesteśmy wariatami, ale tylko ja się leczę''.

Popularny aktor filmowy, telewizyjny i kabaretowy niedawno obchodził 25 - lecie pracy artystycznej. Jest wszechstronny. Czyta dubbing w wielu filmach komediowych. Jest piosenkarzem (wydał płytę, a do współpracy zaprosił m.in. Olafa Lubaszenko, Bogusława Lindę i Piotra Bukartyka). Oprócz talentu aktorsko-wokalnego, znany jest także z projektów kabaretowych. Po sukcesach estradowych programów: „Kabaret z Pazur-em”, „13. posterunek na żywo” i „Przystojny jestem?” Cezary Pazura rusza w jubileuszową trasę z okazji 25 - lecia działalności artystycznej.

Najnowszy spektakl pt. „Jesteśmy wariatami, ale tylko ja się leczę” mówi o aktualnych zagadnieniach społeczno-obyczajowych i politycznych. Nie zabraknie też refleksji o sprawach damsko-męskich. Kabaret przybiera formę spektaklu satyrycznego z udziałem jednego aktora - tzw. stand-up comedy.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (MGOK)
5 listopada 2016
Godz. 17:30
Bilety: 45 zł, bilety do nabycia w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby zdobyć jedno z nich, trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie „Która z ról filmowych czy telewizyjnych Cezarego Pazury najbardziej Ci się podobała i dlaczego?”. Na odpowiedzi w komentarzach pod tą wiadomością czekamy do 1 listopada br. włącznie.

 

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wspólna zabawę. Wybraliśmy odpowiedzi, które choć trochę uzasadniały, dlaczego akurat ta rola Cezarego Pazury Wam się podobała (nie teksty z filmów - je piszą scenarzyści, nie opisy fabuły filmu czy serialu, ale elementy gry aktorskiej, które sprawiają, że rola jest udana): iwona-piwowarczyk i Rafal187. Gratulujemy! Zwycięzców prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-27 08:11:04
jaceknr1: Najbardziej podobala mi sie rola Jerzego Killera. Cezary Pazura zagra ta role rewelacyjnie. Mysle ze Juliusz Machulski trafil w dzisiatke wybierajc tego aktora.
2016-10-27 08:11:36
osa: Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała o tym, że uwielbiam Pazurę za rolę w \"13 posterunku\". Jako dziecko 8-10 letnie uwielbiałam ten serial, miny i zachowanie Pazury bawiły mnie do łez i do dzisiaj, mimo iż zagrał w wielu świetnych filmach (no choćby \"Killer\"), to gdy przypadkiem trafię gdzieś na odcinek \"13 posterunku\", to muszę choćby na chwilę popodziwiać to co wyprawia na ekranie Cezary Cezary :D
2016-10-27 09:12:43
maestro1404: Może dla młodszych Czytelników będzie to jakiś film \"przedwojenny\", ale mnie osobiście najbardziej do gustu przypadła rola C.Pazury w filmie \"Nic śmiesznego\". Znakomicie wcielił się w rolę człowieka, który przez całe żyie \"ma pod górkę\" zmagając się z różnymi przeciwnościami losu. Chętnie zobaczyłbym go na żywo i sprawdził czy też się postarzał tak jak my wszyscy:)
2016-10-27 09:16:48
agaol6: \"Jurrrrrrrrrrrrrrrek\" - czyli Killer i Killerów-2- to najlepsze i najbardziej zapadające w pamięć filmy z C. Pazurą. Poza tym- uwielbiam Jego stand-upy.
2016-10-27 09:19:04
chuck8811: Zdecydowanie rola w Karierze Nikosia Dyzmy! :D On sam mając u boku wspaniałą aktorkę nie żyjącą już Anne Przybylską stworzył postać która oddawała w karykaturalny sposób rzeczywistość polityczną końcówki lat 90tych. Robił to po mistrzowsku. Prosta i szczera chęć rozbawienia widza była odczuwalna od pierwszej do ostatniej minuty filmy. Nawet kicz potrafi zamienić w złotą kaczkę :)
2016-10-27 09:19:31
kucykowa: Rola Adasia Miauczyńskiego szczególnie zapadła mi w pamięć i choć ta postać pojawiała się w kilku filmach to w \&quot;Nic śmiesznego\&quot; Cezary Pazura podobał mi się najbardziej.<br /><br />Być może za sprawą jego smutnych przemyśleń przeplatanych komicznymi sytuacjami a może i śmiesznymi tekstami, które do dzisiaj pamiętam \&quot;Boję się szczytowania z obawy prykania \&quot; ;) albo \&quot;Ja tu na deszczu, wilki jakieś! \&quot; czy \&quot; Ciągle we wszystkim byłem drugi, nawet jak gdzieś byłem pierwszy czułem się jak drugi...\&quot;<br /><br />Nieudane życie Adasia pokazane w tak zabawny sposób powoduje, że nic tylko się śmiać ;) i pomyśleć, że ten film ma już przeszło 20 lat ;)
2016-10-27 11:23:19
magdacieszyn: Podporucznik Waldemar Morawiec \&quot;Nowy\&quot; , \&quot;Psy\&quot; Władysława Pasikowskiego!!!<br /><br /> Olo: Piękny sprzęt, Waldziu. Co to, od firmy dostałeś?<br /> Nowy: Nie, od kolegi. Pożyczyłem, bo co?<br /> Olo: Od kolegi... To ty masz kolegów?<br /> Nowy: Mam. Ty... ty... Uważaj, bo drogi.<br /> Olo: Drogi? (Olo wyrzuca Nowemu aparat w krzaki)<br /> Nowy: Jezus, Jezus, Jezus Maria, ty, ty k...a, ty, co ty, ty, kompletnie ci odbiło? Jezus, wy wszyscy jesteście po...ni! Was nie można sądzić, was... was trzeba leczyć! Aparat mi wyrzucił, k...a... (Olo zrzuca Nowego z górki i łapie za kark)<br /> Olo: Co ty, k...a, gnoju myślisz?! Że to są żarty, że to jest jakaś gówniana gra o stołki?! Co?! Tu wale idzie o życie, rozumiesz?! Ile ty masz lat?! Co! Co ty chcesz zrobić?! Co chcesz zrobić?! Zagazować 50 tysięcy agentów i informatorów, tak?! O to ci chodzi?! Krwi ci potrzeba gnoju jeden! Tak?! Jak dorośniesz, to zrozumiesz, że polityka to nie jest Dziennik telewizyjny! Polityka to jesteśmy my, tu, na tym wysypisku śmieci! Albo stąd uda nam się wyjść, albo zostaniemy tu na zawsze, palancie. Rozumiesz?!<br /> Nowy: Oszalałeś?<br /> Olo: Rozumiesz?! Rozumiesz, k...o, czy nie?! (Olo strzela w powietrze, strasząc Nowego; zbiegają się ubecy).<br /> Kazek: Spudłowałeś z takiej odległości?<br /> Olo: (do Nowego) Rozumiesz?<br /> Franz: Co się tak, k...a, patrzysz, nas tu nie ma.<br /> Nowy: Chyba już pójdę, nie? Co tu będę tak sam siedział... <br />
2016-10-27 16:10:01
mm1991: Moim faworytem jest filmowa rola Cezarego Pazury w filmie \&quot;Chłopaki nie płaczą\&quot;, uwielbiam bardzo wiele filmów z jego udziałem, jednak właśnie w tym zapamiętałam go szczególnie. Jako bezwzględny gangster, był bardzo błyskotliwy, a jego teksty utkwiły mi w pamięci na zawsze.
2016-10-27 16:15:57
nickinny: \&quot;Cały świat to go*no - oprócz moczu - tak mówił ! \&quot; - chyba od Krolla zaczęliśmy cytowanie całych scenek. I chyba od Krolla spojrzelismy na nasze kino inaczej. Umiałem cały film na pamięć. Ta rola /wg mnie/ pozwoliła zagrać Czarkowi również tą wspomnianą wcześniej w Psach. \&quot;Zagas mi to! \&quot; <br />Życzę wszytkim widzom udanego wieczoru z Cezarym.
2016-10-27 20:14:57
Rafal187: Cezary Pazura to nie tylko aktor ale i świetny Dubbling-ista który świetnie podłożył głos znanemu wszystkim dzieciakom tym małym i tym większym SIDA z Epoki Lodowcowej. Chyba każdemu przychodzi na myśl Epoki Lodowcowej kultowa scena \&quot;Mleczyka\&quot; Polecam tym którzy nie widzieli ale rozpoznają głos Cezarego. Bo właśnie za głos można go uwielbiać. Udanej zabawy wszystkim.
2016-10-27 20:45:44
iwona-piwowarczyk: Dla mnie Cezary Pazura jest najwybitniejszy w swojej roli.. ale jeśli chodzi o role filmowe to\'\' 13 Posterunek\'\' jak zawsze kabaret w każdym odcinku, zabawny, dowcipny, komiczny, nie sposób sie przy nim nudzić,do tego wariackie gestykulowanie...nie było odcinka beż łez i śmiechu do rozpuku..
2016-10-28 08:09:46
lemurek1991: Trzynasty Posterunek<br />to dla mnie wizerunek<br />Pazury zabawnego<br />wręcz nieposkromionego!<br />Dla mnie rola najciekawsza<br />posterunek w środku miasta!<br />Gdzie petentów się przyjmuję<br />i zabawnie ich traktuje! <br />Ja się śmiałam do rozpuku <br />i myślałam sobie w duchu<br />móc z Cezarym się gdzieś spotkać<br />do teatru bilet dostać...<br />Pośmiać się jak na serialu <br />tylko z nim i to w realu!<br />Coś pięknego, wspaniałego<br />tak wspominam rolę Jego!<br />Więc Trzynasty Posterunek<br />mym serialem ulubionym!<br />A dlaczego ? Powód dałam <br />śmiać się jeszcze nie przestałam ! <br />
2016-10-28 21:19:05
jankur1: Jedna z leprzych ról to rola Cezarego Kujawskiego z fImu \&quot;Tato\&quot; Macieja Ślęsickiego. Rola ta w ciekawy sposób porusza sprawy dyskryminacji \&quot;ojców \&quot; w polskich sądach rodzinnych.
2016-10-29 09:48:28
oskito: czy ta winda jedzie do góry? a gdzie ma jechać W BOOOOOK!!!
2016-11-01 13:04:43
lesio55: lesio55 .Najbardziej mi się podobała rola w filmie \&quot;Tato\&quot;. Film jest genialny, jednak rola to było bardzo trudne zadanie, gdyż grana postać była nieco ekstrawertyczna. Film składała się z wielu interesujących scen, z Bogusławem Linda, Krystyną Jandą i Dorotą Segdą. Bohater wzbudzał wielką sympatię w obliczu skomplikowanej procedury sądowej.
2016-11-01 23:02:43
anonymous.ox: Pazura Cezary to Aktor Doskonały!<br /><br />Przeciętni my - Polacy wszystkie te zalety:<br />Ambicję, męstwo, dobro, a piękno - kobiety<br />Zdobyliśmy i w głębi siebie posiadamy<br />Ubolewamy - dystansu do nas nie mamy.<br />Ryczymy śmiechem, gdy innych błędy widzimy<br />Ale z siebie samych śmiać się nie potrafimy.<br /><br />Cezarego Pazury najlepsza to rola<br />Ekspresyjna postać policjanta - głupola<br />Zagrana po mistrzowsku, choć w ubiegłym wieku<br />Ale ciągle na czasie, bo - zwykły człowieku<br />Różne zmian zachodzą i inni są ludzie,<br />bY ciągle dystans do siebie szedł nam jak po grudzie. <br /><br />Ta rola w "13. Posterunku" Pazury<br />Okazała się słońcem świecić poprzez chmury<br /><br />A ludzie wokół nagle że warto - dostrzegli<br />Każdy dzień łapać dystans, nawet, choćby biegli<br />To warto zacząć śmiać się z siebie samego<br />Oto, co nam dała ta rola Cezarego.<br />Raczej głupawy glina, którego kreację<br /><br />Dzięki Pazurze poznaliśmy; na owacje<br />Oklaski i pochwały wszelkie zasługuje<br />Szczególnie, że w krzywym zwierciadle pokazuje<br />Komiczne problemy, codzienność, brak awansu<br />Oto, czego ta rola uczy: dystansu.<br />Nagle świat jest różowszy, a wy mniej poważni<br />Aby stawać się bardziej i bardziej odważni:<br />Łączymy się w śmiechu i łączymy w radości<br />bY czekać, aż Cezary w naszym domu zagości!<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: