Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzyczna podróż do 20-lecia

Chcecie się przenieść w czasy dancingu, pierwszych gwiazd filmowych, legendarnych kabaretów? W czasy, kiedy na drogach zaczęły pojawiać się pierwsze automobile, krótsze spódnice a la Coco Chanel czy pierwsze gwiazdy filmowe? Nic trudnego! Wystarczy wybrać się w najbliższą sobotę, 16 kwietnia do czeskocieszyńskiego teatru. Tam na Scenie Polskiej premierowy spektakl muzyczny pt. ''Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne''.

Co wspólnego mają ze sobą: nostalgiczne tango „Ostatnia niedziela” Mieczysława Fogga, szlagier „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Eugeniusza Bodo czy liryczne „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny? Wszystkie te utwory pochodzą z okresu międzywojennego i wszystkie błyskawicznie przenoszą odbiorcę w klimat 20-lecia, okresu, w kórym modne stawało się kino, a na drogach szalały pierwsze automobile.

- W latach 20. i 30. XX wieku polskie kino przeżywało ogromny rozwój. W samej Warszawie były dziesiątki kin, przez które co wieczór przewijały się tysiące widzów. Kino było ulubioną rozrywką dla wszystkich, niezależnie od wieku czy pozycji społecznej. Do kina po prostu chodzili wszyscy. W dwudziestoleciu międzywojennym powstało wiele filmów o różnej jakości artystycznej, wielu z nich dziś już nie pamiętamy, ale ciągle nucimy piosenki z tamtych lat. A takie nazwiska jak Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo to klasyka polskiej piosenki – mówi Joanna Wania, kierownik literacki Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

Joanna Wania zdradza, że podczas najnowszego spektaklu w reżyserii Bogdana Kokotka widzowie będą mogli posłuchać przede wszystkim piosenek filmowych i kabaretowych – tych znanych i tych zapomnianych. - Na przykład „Ada, to nie wypada”, „ Młodym być”, „Zimny drań”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”, „To ostatnia niedziela” i wiele, wiele innych – wymienia Wania.

Posłuchaj piosenki "Ostatnia niedziela" Mieczysława Fogga:
 

 

„Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne”
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67
Premiera: 16 kwietnia 2016 r. o godz. 17.30

Bilety w cenie 200,- Kc można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.

Profil Czeskocieszyńskiego teatru na Facebooku


Uwaga bilety na Premierę wyprzedane!

Rezerwuj bilety na kolejne spektakle: 23 kwietnia o 17.30 i 2 maja o 19.00! REZERWACJA

 

Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na spektakl premierowy Sceny Polskiej pt. „Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne”. Aby zdobyć bilety należy napisać, którą piosenkę z 20-lecia międzywojennego lubicie najbardziej i dlaczego. Wygrają dwie osoby, które najciekawiej uzasadnia swój wybór. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres konkurs@ox.pl do 13 kwietnia włącznie.

Konkurs zakończony!
Dziękujemy za udział w konkursie i wspólną zabawę. Wybraliśmy dwie osoby, które otrzymują po dwa bilety: Angelika W. i Katarzyna K. Gratulujemy zwyciężczyniom! Bilety będą do dobioru w kasie Teatru przed spektaklem po podaniu imienia i nazwiska.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: