Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Nasza klasa'' w teatrze (wygraj bilety)

„Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka to pierwszy dramat uhonorowany prestiżową nagrodą literacką Nike. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z Jedwabnem. Sztukę można zobaczyć w sobotę (9 czerwca) na deskach Teatru im. Mickiewicza w Cieszynie. Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na to przedstawienie.

Spektakl, który przygotowano w warszawskim Teatrze na Woli, wyreżyserował Ondrej Spišák. „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka stawia pytania o źródła antysemityzmu i prawo do moralnej oceny uczestników tamtych wydarzeń.

- „Nasza klasa” to historia o zwykłych. Opowiada o kolegach i koleżankach z jednej klasy i pokazuje, jak bardzo polityka i ideologia mogą zdeterminować ludzkie życie. To  też dramat o zjawisku „zła", które przybiera wciąż nowe postaci, i którego eskalacji nikt nie potrafi powstrzymać. „Nasza klasa" pokazuje, jak łatwo jest z koleżeństwa i przyjaźni przejść do nienawiści - jeśli uwierzy się w ideologię, a zapomni o prostych relacjach międzyludzkich będących podstawą funkcjonowania społeczeństwa – mówi o spektaklu jego reżyser Ondrej Spišák.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl (9 czerwca, 19:30, Teatr im. Mickiewicza w Cieszynie). Wystarczy, że w komentarzach pod tą wiadomością przekonacie nas, że to właśnie Wy powinniście dostać zaproszenia. Na Wasze wpisy czekamy do 8 czerwca (piątek) do godziny 12:00.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: