Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oni wygrali książki

Znamy już zwycięzców w naszym konkursie książkowym, w którym nagrodą są dwie pozycje historyczne ufundowane przez krakowskie Wydawnictwo Literacie.

Książka Agaty Tuszyńskiej „Oskarżona: Wiera Gran” trafi do osoby, która kryje się pod nickiem „czarna”. Nasza czytelniczka pisała: - Poluję od jakiegoś czasu na tę książkę ("Oskarżona: Wiera Gran" - Agaty Tuszyńskiej), ale albo już ktoś ją wypożyczył, albo po prostu biblioteka nie ma jej w swoim zbiorze. Tak czy inaczej myślę, że książka będzie warta przeczytania chociażby ze względu na fakt, iż jest to lektura, która stawia mnóstwo pytań, na które chyba już nie znajdziemy odpowiedzi. Pytań o prawdopodobieństwo zbrodni i karę, która została wymierzona bez udowodnienia winy. Pytań o to jak żyć, aby nie dać satysfakcji gnębicielowi, ale mimo wszystko ocaleć. Tematyka jakże odległa, a jednak ciągle współczesna. Zaintrygował mnie także wątek osoby Władysława Szpilmana, który podobno przewija się w tej książce, ukazując zupełnie odmienne oblicze słynnego pianisty. Hm... a to ciekawe.

Do osoby, która kryje się za nickiem „haribo” trafi książka „Rotmistrz Sosnowski. As wywiadu Drugiej Rzeczpospolitej” autorstwa Henryka Ćwięka. - Jednym tchem przeczytałam wczoraj „Kontrakt panny Brandt” autorstwa Aija Kabat o dylematach wojny. Zainspirowana tematyką chciałabym poszerzyć horyzont – pisze „haribo”.

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody prosimy odebrać do 17 lutego, od poniedziałku do piątku w godzinach między 9-16 w siedzibie portalu Ox.pl lub po ewentualnym kontakcie mailowym: lukasz.grzesiczak@ox.pl.

(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: