- -
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ostatnia premiera w tym roku! ''Pani z morza'' Ibsena na Scenie Polskiej!

Sztuka Henryka Ibsena ''Pani z morza'' to ostatnia premiera Sceny Polskiej czeskocieszyńskiego Teatru w tym roku kalendarzowym. Mamy bilety!

Jedna z mniej znanych, późnych sztuk Ibsena i jedna z najrzadziej wystawianych w Polsce. Zbiorowym bohaterem "Pani z morza" jest patriarchalna rodzina, a szerzej - społeczność niewielkiego, ale targanego namiętnościami miasteczka w północnej Norwegii.

Dla Ibsena wolność wyboru wiąże się z poczuciem odpowiedzialności za popełniony czyn, wolność oznacza konieczność świadomego kierowania swoim życiem i kształtowania swojej osobowości.

Ibsen często czynił kobiety bohaterkami swych utworów, kreując tak niezwykłe postacie jak Hedda Gabler czy Nora. Jednocześnie kreślił głębokie portrety psychologiczne swoich postaci. Głównym obiektem zainteresowania Ibsena był zawsze człowiek i jego bolączki, próby szukania własnego "ja" i miejsca we współczesnym świecie. Dlatego sztuki norweskiego dramaturga nigdy nie straciły na aktualności i wciąż są wystawiane na deskach teatrów na całym świecie.

„Pani z morza” Henryk Ibsen
Reżyseria: Pavel Ondruch
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67
Premiera: 26 listopada 2016 r. o godz. 17.30

Bilety w cenie 200,- Kc można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz, tel.: + 420 558 731 141.

Profil Czeskocieszyńskiego teatru na Facebooku

Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na spektakl premierowy Sceny Polskiej pt. „Pani z morza”. Aby zdobyć bilety, należy napisać, z czym kojarzy Ci się Norwegia? Wygrają dwie osoby, które najciekawiej uzasadnia swój wybór. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres konkurs@ox.pl do 23 listopada włącznie. Rozwiązanie 24 listopada.

Udział w powyższym konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu konkursów

 

Konkurs zakończony!

Trudno było wybrać najciekawsze odpowiedzi, w końcu zdecydowaliśmy się, że bilety otrzyma: Iwona P.- B. oraz Natalia T.-R. Zwycięzczynie otrzymały informację o wygranej również mailowo. Bilety do odbioru przed spektaklem w kasie Teatru, po podaniu imienia i nazwiska.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować: