Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pamiętajmy o Osieckiej (wygraj bilety do teatru)

To jeden z najpopularniejszych spektakli Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie. Jeszcze w styczniu nasi aktorzy przypomną „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” według scenariusza Renata Putzlacher, w reżyserii Bogdana Kokotka. Spektakl poświęcony jest życiu Agnieszki Osieckiej, a jego twórcy szukali inspiracji w piosenkach autorstwa popularnej poetki. Ucieszy Was pewnie informacja, że mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl.

Agnieszka Osiecka nieprzerwanie ma ogromną rzeszę oddanych wielbicieli. Nie słabnie zainteresowanie jej niezwykłym życiem i wspaniałą twórczością poetycką, zwłaszcza po niedawnej publikacji książki „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”, która jest zapisem korespondencji między Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą z lat sześćdziesiątych. Nic więc dziwnego, że artyści z Czeskiego Cieszyna za przedmiot swojej pracy obrali Agnieszkę Osiecką i jej piosenki, które często nuci niemal cała Polska.

Spektakl w reżyserii Bogdana Kokotka swoją premierę miał prawie przed rokiem. „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” zdążyły stać się już spektaklem niemal kultowym. Widzowie nie szczędzili entuzjastycznych recenzji i komentarzy. Na blogach, forach i facebookach nazywają ten spektakl „cudownym”, „ciepłym”, „niezwykłym”, „magicznym”.

Za scenariusz spektaklu odpowiedzialna jest Renata Putzlacher. Reżyserem przedstawienie jest Bogdan Kokotek, za kostiumy odpowiada Eva Kotková, a aranżacje muzyczne przygotował Tomasz Pala. Na scenie zobaczymy rozśpiewanych i roztańczonych aktorów Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie.

„Jest to bardzo osobiste widowisko muzyczne, zapis zdarzeń i olśnień, które nieżyjąca już poetka codzienności zamknęła w swoich piosenkach. O dziwnych czasach, które m. in. kojarzą nam się właśnie z piosenkami Agnieszki Osieckiej. O życiu, w którym radości przeplatają się ze smutkami, nadzieje z rozczarowaniami. Słodkie rodzynki z gorzkimi migdałami…” - tak o spektaklu pisze jego twórczyni Renata Putzlacher.

Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenie na spektakl (29 stycznia, godzina 17.30). Jak je zdobyć? W komentarzach pod tą wiadomością napiszcie dlaczego to właśnie Wy powinniście otrzymać te bilety. Na Wasze wpisy czekamy do 24 stycznia do godziny 12:00. Najciekawsze nagrodzimy biletami na opisywany spektakl.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: