Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piosenka francuska, farsa małżeńska oraz zbrodnia Raskolnikowa będą gościć w kolejne niedziele na deskach Sceny Polskiej

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza w kolejne wieczory niedzielne na trzy wyjątkowe przedstawienia: 24 listopada odbędzie się muzyczny spektakl ''W Paryżu żyje się jak na prowincji'', 1 grudnia widzowie będą mogli zobaczyć sztukę Robina Hawdona ''Weekend z ..., a 7 grudnia nieśmiertelna historia Raskolnikowa, czyli ''Zbrodnia i kara'' Fiodora Dostojewskiego. Mamy dla Was bilety na te spektakle!

"W Paryżu żyje się jak na prowincji" to pierwsza propozycja już na najbliższą niedzielę, 24 listopada. Piosenka francuska to miniteatr zamknięty w kilku minutach, dlatego tak często te „piosenki z tekstem” i melodyjną warstwą muzyczną lubią wykonywać aktorzy. To właśnie w paryskich teatrzykach i kabaretach rozwinął się wielki nurt piosenki, która „byle czego nie opowiada”, a nazwiska jej wykonawców przeszły do historii. Edith Piaf, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour, i wielu innych. Wszystkie drogi miłośników piosenki francuskiej prowadzą do Paryża i my też zaprosimy państwa w sentymentalną podróż.

Wybór piosenek i opracowanie: Renata Putzlacher, Bogdan Kokotek
Reżyseria i scenografia: Bogdan Kokotek


Z kolei 1 grudnia Scena Polska zaprasza na spektakl "Weekend z ..." Robina Hawdona. Farsa Hawdona to sztuka łatwa i przyjemna, której zadaniem jest jedynie rozweselenie publiczności. Akcja – ja to w farsie bywa, pełna nieporozumień, niedomówień, zaskakujących zwrotów -  rozgrywa się w ciągu jednego sobotniego wieczoru. Pod nieobecność męża, który miał być na spotkaniu służbowym, ale nie wyjechał, bo umówił się z kochanką, żona angielskiego biznesmena zaprasza swego kochanka, lecz niespodziewanie pojawia się jej najlepsza przyjaciółka, a na dodatek jeszcze tajemniczy modny projektant wnętrz i mąż najlepszej przyjaciółki. Postacie są oczywiście przerysowane, dowcipy znane, a jednak ciągle nas śmieszą i bawią.

Reżyseria: Rudolf Moliński


Tuż po mikołajkach, 7 grudnia na scenie czeskocieszyńskiego teatru zagości jedna z najsłynniejszych historii - losy zbrodni rosyjskiego studenta, Rodiona Raskolnikowa.
Głównym bohaterem powieści "Zbrodnia i kara"  Fiodora Dostojewskiego, mistrza prozy psychologicznej, jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, student prawa, chłopak zbuntowany przeciw porządkowi świata, który według niego nie jest logiczny, a normy moralne nie dotyczą w równym stopniu wszystkich. Sam stawia się ponad nimi. Rozum doprowadza młodego człowieka do zbrodni. Jednak dokonane przez niego brutalne morderstwo podważa jego wiarę we własne siły i predyspozycje. Wyczerpany psychicznie, rozdarty wewnętrznie, nękany przez gorączkę i majaki przestaje panować nad swoimi czynami. Tymczasem krąg podejrzeń coraz bardziej zawęża się wokół niego.

Adaptacja, reżyseria i scenografia: Bogdan KokotekWszystkie spektakle rozpoczynają się o 17.30. Bilety kosztują 120,- Kc (20,- zł), można zamawiać je w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz, tel.: + 420 558 746 022, www.tdivadlo.cz


Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
ul. Ostrawska 67,
737 35 Czeski Cieszyn


Uwaga konkurs!
Mamy dla Was po jednym bilecie na każdy z opisanych wyżej spektakli! Wygrają je te osoby, które ciekawie odpowiedzą na pytanie, dlaczego własnie Tobie naleźy się bilet na spektakl (prosze podać na kóry spektakl).

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl w terminach:

- na spektakl muzyczny "W Paryżu żyje się jak na prowincji" do piątku (22.11.2013) do godz. 12.00
- na spektakl "Weekend z..." do czwartku 28.11.2013 do godz. 12.00
- na spektakl "Zbrodnia i kara" do czwartku 5.12.2013 do godz. 12.00

W tytule maila proszę wpisać nazwę spektaklu, w treści podać - prócz odpowiedzi na pytanie konkursowe - swój login i numer tel. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani mailowo lub telefonicznie oraz w niniejszej wiadomości.

Znamy pierwszego zwycięzcę!

Bilet na spektakl muzyczny "W Paryżu żyje się jak na prowincji", który odbędzie się w niedzielę, 24 listopada, otrzymuje użytkownik: kosmita. Gratulujemy! Bilet odebrać można przed spektaklem w kasie Teatru Cieszyńskiego przy ul. Ostravskiej 67 w Czeskim Cieszynie.
 

Drugą zwyciężczynią została - LindaLinda. Gratulujemy! Spektakl "Weekend z..." odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia, bilet będzie można odebrać przed spektaklem w kasie Teatru Cieszyńskiego przy ul. Ostravskiej 67 w Czeskim Cieszynie.

Trzeci bilet powędruje do Użytkowniczki:  iskierka64. Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń.
Bilet będzie można odebrać przed spektaklem w kasie Teatru Cieszyńskiego przy ul. Ostravskiej 67 w Czeskim Cieszynie.


(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: