Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podziemny Blues i Makbet

Dwa wyjątkowe przedstawienia proponują jutro (30.09.11) Organizatorzy Festiwalu ''Bez Granic''. Klasyczny ''Makbet'' Szekspira i ''Podziemny Blues'' współczesnego pisarza pisarza Petera Handkego.

Klasyczny "Makbet" Szekspira to okazja do przypomnienia sobie nieśmiertelnej sztuki Szekspira o żądzy władzy i przeznaczeniu, natomiast "Podziemny Blues" to opowieść austriackiego pisarza Petera Handkego o współczesnej metropolii i ludziach, którzy stracili wewnętrzne piękno.

30 września (piątek),
godz. 18.00, w Teatrze w Czeskim Cieszynie

PODZIEMNY BLUES
Peter Handke

reżyseria Eduard Kudláč
przekład Peter Lomnický
dramaturgia Zuzana Palenčíková
scenografia Eva Rácová a h
muzyka Martin Burlas, Ján Boleslav Kladivo

obsada:
Divoký Muž: Boris Zachar
Divoká žena: Jana Oľhová
MESTSKÉ DIVADLO ŽILINA (SK)

Sztuka znanego austriackiego pisarza Petera Handkego w reżyserii Eduarda Kudláča, z udziałem Borisa Zachara i ulubienicy słowackiej publiczności Jany Oľhovej. Centralną postacią tej miejscami gniewnej, momentami elegijnej sztuki jest ekscentryczny dziki człowiek – pasażer metra, które krąży w podziemiach jakiejś nieokreślonej metropolii. Swój bezlitosny podziemnych blues adresuje do współtowarzyszy podróży, którzy jego zdaniem stracili wewnętrzne piękno. Na ostatniej stacji spotyka dziwnej urody kobietę... Teatralny przysmak wymierzony przeciwko tym, którzy wiedzą lepiej, jak powinien być urządzony świat.

godz. 19.30, na wzgórzu zamkowym w Cieszynie
MAKBET
William Shakespeare

SCENA POLSKA TĚŠÍNSKÉ DIVADLO, ČESKÝ TĚŠÍN

Spektakl o żądzy władzy, której nie można pogodzić z uczciwością i szlachetnością. O chorej miłości, która prowadzi do zbrodni. O utracie ludzkich uczuć i wyrzutach sumienia. Ale też o baśniowym, fantastycznym świecie, który – być może – rządzi światem ludzkim. Wersja plenerowa spektaklu Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna, która obchodzi właśnie jubileusz 60-lecia istnienia, prezentowana na cieszyńskim wzgórzu zamkowym działa szczególnie przejmująco.

Bilety w cenie: MAKBET
30.09., g. 19.30, Wzgórze zamkowe, Cieszyn - 10 zł.

PODZIEMNY BLUES – balkon
30.09., g. 18.00, Těšínské divadlo, Český Těšín - 15.00 zł.

PODZIEMNY BLUES – parter
30.09., g. 18.00, Těšínské divadlo, Český Těšín - 20.00 zł.

Wszystkie informacje na stronie Festiwalu.


Uwaga konkurs!

Wspólnie z Organizatorem przygotowaliśmy dla Was dwa podwójne zaproszenia na przedstawienie "Makbet" i dwa podwójne zaproszenia na "Podziemny Blues".


Aby zdobyć bilety na przedstawienie "Makbet", wystarczy jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

MAKBET: Kto wyreżyserował przedstawienie "Makbet" Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru?


Aby zdobyć bilety na przedstawienie "Podziemny Blues" wystarczy jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

PODZIEMNY BLUES: Jaką nagrodę na bratysławskim festiwalu Nová dráma/ New drama 2011 zdobyło przedstawienie "Podziemny Blues" Teatru Miejskiego w Żylinie?


UWAGA! Mail z odpowiedzią TYLKO NA JEDNO PYTANIE wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy wysyłać na redakcja@ox.pl. Jedna osoba może zgłosić odpowiedź tylko do jednego przedstawienia. Mail powinien pochodzić z adresu, na które jest zarejestrowane konto Użytkownika na Portalu.

Na zgłoszenia czekamy do dziś (29 września 2011) do godziny 18.00. O wynikach konkursu i sposobie odbioru biletów poinformujemy zwycięzców telefonicznie jutro (30.09.11) do godz. 9.00.
Portal OX.PL jest patronem medialnym Festiwalu.

Konkurs zakończony!

Zaproszenie dla dwóch osób na "Makbeta" wygrała gallwetka, natomiast na "Podziemny Blues" olo202. Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: