Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polecają filmy, dostaną książki

Nagrodą w naszym konkursie była książka Nancy H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, która powstała na podstawie fenomenalnego filmu pod tym samym tytułem.

To książka zainspirowana filmem, nic w tym dziwnego, że pytaliśmy Was o ulubione filmy. „Adrian638” poleca „Dług”. „ Film w reżyserii Krzysztofa Krauze to z pewnością jeden z najlepszych filmów gangsterskich w historii polskiego kina. Tym bardziej, że scenariusz oparty został na autentycznych wydarzeniach, które zmroziły opinię publiczną kilkanaście lat temu. Wspaniała rola aktorów młodego pokolenia nie pozostawia nic do życzenia. Ich wcielenie się w grane postaci to pełny profesjonalizm. Świetne zdjęcia (oryginalne prowadzenie kamery), naturalne dialogi - niepozbawione mocnych słów wtedy, kiedy trzeba oraz odpowiednia oprawa muzyczna w najwyższym wydaniu potrafią przenieść oglądającego w realistyczny świat pełen brutalności i okrucieństwa. To film kultowy z gatunku fabularyzowanego dokumentu. Uczy i ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami różnych zachowań zwyczajnych, przeciętnych ludzi w dramatycznych dla nich sytuacjach”.

„Helena19” proponuje kino zagraniczne. „ Evita - znakomita biografia Evy Peron i znakomita rola Madonny. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa. Forrest Gump - zabawny, intrygujący i pouczający. Tak w trzech słowach można opisać ten film. Casablanka - film porusza - chyba nie ma osoby która nie płakałaby na końcówce”.

To właśnie do osób, które kryją się z nickami „Adrian638” oraz „Helena19” trafi książka Nancy H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Wkrótce kolejne konkursy książkowe.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: