Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posłuchaj jak zabić drozda. Wygraj audiobooka

Mamy dla Was dwa audiobooki ''Zabić drozda'' autorstwa Harper Lee. Popularną powieść, na podstawie której powstał nagrodzony Oskarem film z Gregorym Peckiem w roli głównej czyta popularna aktorka Joanna Koroniewska.

"Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka" - ten cytat z książki "Zabić drozda" robi oszałamiającą karierę i powtarzany jest bardzo często, choć nie wszyscy wiedzą, że jego autorstwo należy właśnie do amerykańskiej pisarki i publicystki Harpere Lee.

Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie przebiegają granice ludzkiej tolerancji. "Zabić drozda" to wstrząsająca historia o dzieciństwie i kryzysie sumienia. Poruszająca opowieść odwołuje się do tego, co o życiu człowieka najcenniejsze: miłości, współczucia i dobroć.

Tym razem mamy dla Was dwa audiobooki opisywanej książki. To ponad 11-godzinne nagranie z udziałem aktorki Joanny Koroniewskiej.

Jak zdobyć tę płytę? Napiszcie nam czy lubicie audiobooki? Czy dają Wam tyle samo przyjemności co lektura książki. Do 15 marca (godziny 15:00) w komentarzach pod tym artykuem czekamy na Wasze opinie na temat. Dwie najciekawsze nagrodzimy płytą, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: