Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posmakuj prawdziwe kino

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich cieszyńskich kinomanów. „Żelazna wyspa” genialny i nadzwyczajny film irańskiego reżysera Mohammada Rasoulofa gościł dotąd między innymi w kinowych salach Toronto, Tellurde, w Quinzaine des Réalisateurs oraz na Festiwalu w Cannes. W czwartek (12 maja) będzie można go zobaczyć w cieszyńskim Kinie Piast. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie.

Mohammad Rasoulof to irański twórca, skazany w grudniu ubiegłego roku na 6 lat pozbawienia wolności za działalność antyrządową. Jego film to przejmująca, poetycka opowieść o bezdomnych uchodźcach, mieszkających w tonącym, przerdzewiałym tankowcu, zakotwiczonym u południowego wybrzeża Iranu. Filmowa historia ludzi poddających się despotycznej władzy kapitana statku (to on wydaje zgodę nawet na zawarcie związku małżeńskiego) w ujęciu irańskiego reżysera urasta do rangi metafory społeczeństwa poddanego dyktaturze.

„Żelazną Wyspę” można obejrzeć 12 maja o godzinie 20:00 w cieszyńskim Kinie Piast jako zapowiedź pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent Katowice, który w połowie czerwca odbędzie się stolicy Górnego Śląska. Więcej o festiwalu: http://www.arsindependent.pl.

Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na ten film. Jak je zdobyć? Wystarczy, że w komentarzach pod tą wiadomością przekonacie nas, że to właśnie Wy powinniście je otrzymać. Na Wasze wpisy czekamy do środy (11 maja) do godziny 20:00.

UZUPEŁNIENIE:

Konkurs został rozstrzygnięty. Rano (czwartek) prosimy o sprawdzenie maili.


(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: