Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poznaj z nami Ukrainę

A może warto rozkochać się w Ukrainie? Mamy ciekawe nagrody dla tych, którzy już znają ukraińską kulturę, a także dla tych, którzy właśnie pragną dowiedzieć się czegoś więcej o naszych wschodnich sąsiadach.

Zapraszamy Was na ukraińską podróż z książkami, które mówią o naszym wschodnim sąsiedzie. Pierwsza z nich to książka Jarosława Hrycaka „Prorok we własnym kraju. Iwan Franko i jego Ukraina (1856-1886)”, która ukazała się nakładem Krytyki Politycznej. To rzecz niezwykła. Publikacja cenionego ukraińskiego historyka ma znaczenie stacjonującej ciągle na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i siłę atomowego czarnobylskiego wybuchu. To pasjonujący portret ukraińskiej kultury i historiozofii, która – niestety – dla nas Polaków jest ciągle tak słabo znana.

Drugą pozycją jest książka „Projekt: Ukraina” Marka Ziółkowskiego, Jej autor w latach 2001-2005 był polskim ambasadorem w Kijowie. Ta publikacja jest świetnym przewodnikiem po świecie ukraińskiej polityki, historii i kultury. Autor, równie fascynująco, pisze też o ukraińskiej geografii. Ta pozycja ukazała się w serii Biblioteka Nowej Europy Wschodniej.

Mamy dla Was obie opisywane książki. Jak je wygrać? Prześlijcie nam (na adres: lukasz.grzesiczak@ox.pl) swoje zdjęcie z Ukrainy. Czekamy na zapis Waszych podróży, codziennych obserwacji. Na Wasze zdjęcia czekamy do 12 lipca do godziny 12:00. Dwa najciekawsze nagrodzimy książką.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: