Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Redakcja w Dziupli - wygraj bilety

O zespole Redakcja można napisać wiele, jedno jest pewne, grupa w ciągu krótkiego okresu czasu stała się rozpoznawalna nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce. Zespół chętnie jest zapraszany zarówno na klubowe koncerty, jak i na duże festiwale. Wystąpił m.in. na festiwalu Rock na bagnie. Już w sobotę 5 października utworów Redakcji posłuchać będzie można w Czeskim Cieszynie.

Po raz czwarty  Zespół Redakcja wystąpi w Dziupli, początek koncertu o godz. 19:00. Muzycy bardzo lubią to klimatyczne miejsce, do którego za każdym razem ściągają Polacy i Czesi spragnieni energetycznej muzyki.  - Tym razem zespół zaprezentuje materiał ze swoich obu płyt: "Horrroskopu" i "Cyfrowego Średniowiecza". Nie zabraknie też kilku klasycznych utworów Śmierci Klinicznej i Absurdu – mówi gitarzysta Darek Dusza.  Redakcję w tym roku mogliśmy oglądać także na Dniach Skoczowa, gdzie wciągnęła do zabawy i wspólnego śpiewania całą publiczność.

KONKURS!
Zespół Redakcja wraz z redakcją portalu OX.PL dla czytelników przygotował dwa podwójne zaproszenie na koncert i dodatkowo płytę zespołu Redakcja! Wystarczy tylko poprawnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie nakręcono prezentowany niżej teledysk "Cyfrowe Średniowiecze":

a/ w Teatrze Elektrycznym
b/ w Muzeum Energetyki
c/ w Elektrowni Kozienice

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres (należy podać również swój nick z portalu ox.pl oraz numer telefonu): konkurs@ox.pl

Zobacz teledysk:


O zespole:
Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę") Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów "Newsweeka", "Teraz rocka" i wielu innych mediów. Piosenki z "Horrroskopu" można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR ( "Tak jak kot" - piosenka dnia we wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni. Jesienią 2012 r. ukazał się drugi album zespołu: "Cyfrowe Średniowiecze". Album z ostrzejszymi, bardziej dynamicznymi utworami.

Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu. W tym roku wystąpiła  m.in. na festiwalu Rock na Bagnie i Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla.

Koncert: Redakcja
Czeski Cieszyn, "Dziupla", ul. Střelniční 28
5.10.2013 r., godz.19:00
bilety 70 koron

(red)

 

Rozwiązanie konkursu:
Podwójna wejściówki trafiają do użytkowników: cyrkiel oraz djevo a płyta do użytkowniczki o nicku Burczak. Gratulujemy! o sposobie odebrania nagrody poinformujemy telefonicznie.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: