Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Redakcja wydaje

''Cyfrowe średniowiecze'' - to tytuł nowej płyty zespołu Redakcja, której premiera odbędzie się w połowie października. 13 października Redakcja zagra w Czeskim Cieszynie piosenki z nowej płyty. Mamy dla Was bilety na ten koncert!

W połowie października nakładem Jimmy Jazz Records ukaże się nowy album Redakcji. To, po wydanym w 2011 r. "Horrroskopie", druga płyta zespołu dowodzonego przez Darka Duszę (gitarzystę m.in. Shakin` Dudi i Śmierci Klinicznej). Na płytę trafiło 13 premierowych piosenek i dwa utwory Absurdu (dawnego zespołu Darka z lat osiemdziesiątych). Nowe wydawnictwo nosi tytuł "Cyfrowe średniowiecze". Jak zapewniają muzycy nowy materiał jest "żwawy, energetyczny i urywa głośniki".

Świetną okazja do posłuchania muzyków na żywo będzie koncert w czeskocieszyńskiej "Dziupli" (ul.Strelnici 28) 13 października o 20.00. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Aby je zdobyć, należy jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Kto jest autorem okładki nowej płyty Redakcji (projekt i zdjęcie)? Podpowiedź znajdziecie na oficjalnej stronie Redakcji na Facebooku. Wygrywają dwie najszybsze poprawne odpowiedzi. Zwycięzców o wygranej zawiadomimy w tej wiadomości oraz mailowo. odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl w tytule wpisując "Redakcja". Prócz poprawnej odpowiedzi, proszę podać imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Posłuchaj promomiksa nowej płyty:


Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irkiem Dudkiem. Jest autorem największych hitów Shakin` Dudi: "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę"). Do współpracy w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów "Newsweeka", "Teraz rocka" i wielu innych mediów. Wywiady z zespołem ukazały się. m.in. w Magazynie Gitarzysta,w portalu Onet i wielu innych mediach.  Piosenki z "Horrroskopu" można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR I i wielu innych rozgłośni.

Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Spontaniczne, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu. Redakcja w 2011 roku grała w wielu renomowanych klubach, m.in. w bielskim Rudeboyu, chorzowskiej Leśniczówce, rybnickim Kulturalnym Klubie, krakowskim Lizard Kingu. Darek Dusza i koledzy zostali też świetnie przyjęci na kultowym, punkowym festiwalu Rock na Bagnie 2011. Aktualnie zespół gra w składzie:
Adam Antosiewicz - wokal
Darek Dusza - gitara
Bartek Stuchlik - bas, wokal
Łukasz Walczak - bębny

Konkurs zakończony!

Dziekujemy za udział w konkursie. Bilety otrzymują: Olaf K. oraz Joanna G.  Zwycięzycy zostali powiadomieni mailowo o wygranej i o sposobie odbioru biletów.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: