Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Singielka, czyli na co ja czekam

Już jutro (29.09.11) rozpoczyna się w Cieszynie XXII Festiwal Bez Granic. Przedstawieniem inauguracyjnym Festiwalu będzie ''Singielka'' ze znaną z roli Heli w telewizyjnym serialu ''Hela w opałach'' Anną Guzik. Mamy dla Was dwa podwójne bilety!

Aktorka teatru Polskiego w Bielsku-Białej zagra w przedstawieniu Alicję, piosenkarkę estradową, która utrzymuje się, śpiewając na eventach, czasami jeździ z koncertami. Bohaterka "Singielki" mieszka samotnie i tak naprawdę żyje życiem swoich najbliższych: Matki - zwariowanej optymistki, Juliana - fryzjera geja, Majki - kolekcjonerki facetów, Barbary - jej oddanej menagerki oraz Pana Leona - sąsiada. Alicja jest świadomą „singielką“, a nawet uważa, że jest w tzw.najlepszym momencie swojego życia. Wskutek nieoczekiwanych zdarzeń jej pozornie poukładany świat nagle się zmienia...

„Jest cała masa takich kobiet jak ja. Emocjonalnie trochę przygaszone, ale za to z poczuciem własnej godności. Finansowo w miarę ustawione, zadbane, inteligentne i niezależne. Po skończonym małżeństwie, czy nieformalnym związku pozostało trochę żalu i zdjęć, a czasem jak facet miał klasę – mieszkanie i kilku znajomych. Chociaż, ci ostatni, przeważnie musieli się określić czyimi znajomymi tak naprawdę byli, więc to się robi dość pokręcone i jakieś takie niewygodne.”

„W pierwszej chwili – jak się z kimś rozstajesz – to jest nawet dość zabawnie. Mówisz sobie: „O, kurcze, znowu mi wszystko wolno, jestem swobodna jak jakiś ptak, jak gazela na sawannie, a właściwie – tak jak kiedyś, gdy byłam nastolatką i urwałam się wreszcie ze smyczy rodziców. Teraz będę się ubierać – jak chcę, malować się – jak chcę, chodzić spać – o której chcę, jeść i pić – co chcę...“. Hej, zaraz. A dlaczego będąc z moim facetem w tzw. wymarzonym stadle było inaczej? Czy ktoś mi narzucał sposób bycia? Czy ktoś mnie ograniczał, kontrolował? Nie. To ja sama“.

W przedstawieniu widzowie przedstawienia będą mogli usłyszeć także kilka premierowych piosenek, napisanych specjalnie dla Aktorki, z kompozycjami Krzysztofa Maciejowskiego.

Posłuchaj piosenki ze spektaklu:

 
 

Informacje szczegółowe dostępne na stronie Festiwalu.

Jacek Bończyk
Singielka
czyli na co ja czekam

29 września 2011, godz. 16.00

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Alicja ANNA GUZIK

reżyseria  JACEK BOŃCZYK
scenografia  GRZEGORZ POLICIŃSKI
kostiumy  IZA TORONIEWICZ
muzyka  KRZYSZTOF MACIEJOWSKI
TEATR POLSKI BIELSKO-BIAŁA (PL)


Uwaga konkurs!

Wspólnie z Organizatorem przygotowaliśmy dla Was dwa podwójne zaproszenia na przedstawienie "Singielka". Aby je zdobyć, wystarczy jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Kiedy odbyła sie prapremiera monodramu "Singielka"? Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy wysyłać na maila redakcja@ox.pl.

Na zgłoszenia czekamy do dziś (28 września 2011) do godziny 20.00. O wynikach konkursu i sposobie odbioru biletów poinformujemy zwycięzców telefonicznie jutro (29.09.11) do godz. 9.00.

Portal OX.PL jest patronem medialnym Festiwalu.

Konkurs zakonczony!

Najszybciej poprawne odpowiedzi przysłali do nas: cyrkiel i askli. Gratulujemy!

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: