Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Smakowite kąski z historii - Konkurs Portalu OX.PL i Restauracji Korbasowy Dwór

Jeśli jeszcze nie wygrałeś zaproszenia do Korbasowego Dworu znowu masz okazję! Po raz kolejny rusza konkurs skierowany do tych, którzy lubią dobrze zjeść i znają się na historii powiatu cieszyńskiego.

Cieszyn i Śląsk Cieszyński posiadają długa historię, pełną ciekawostek, nie tylko kulinarnych. Niektóre z nich postanowiliśmy Wam przypomnieć i zachęcić do samodzielnych poszukiwań.  Wspólnie z Restauracją Korbasowy Dwór przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym trzeba będzie wykazać się wiedzą i refleksem. Na zwycięzców co tydzień będzie czekała smakowita wizyta w Restauracji.

Co tydzień w piątek na Portalu OX znajdziecie zestaw pytań dotyczący historii Cieszyna. Do wygrania będą zaproszenia do Restauracji Korbasowy Dwór (Cieszyn, Hażlaska 135) uprawniające do konsumpcji dań za kwotę 50 zł. Zaproszenie, które wygrać można w dzisiejszym konkursie jest ważne do 30.06.2012. Zatem zaczynamy!

Aby zdobyć zaproszenie, trzeba jak najszybciej odpowiedzieć poprawnie na poniższe pytania:

1. Niegdyś podstawowymi artykułami spożywczym ludu cieszyńskiego były zboża, ziemniaki i kapusta. Z tej ostatniej sporządzano między innymi potrawę, która podawana była jako osobne danie lub dodatek do mięs. Składała się z ugotowanej kiszonej kapusty okraszonej wędzoną słoniną i zmieszanej z puree ziemniaczanym. Jak nazywałą się ta potrawa?  

2. Jakimi trzema podstawowymi składnikami farszu wypełniano wieprzowe jelita lub żołądek, przyrządzając tzw. „bachory”. 

3. Według legendy o założeniu Cieszyna, Leszek oczekując swych braci, Bolka i Cieszka nakazał rozpalić ognisko i oporządzić na wieczerzę zwierzynę. Jaka to była zwierzyna?

Uwaga!!! Zwycięży osoba, która najszybciej prześle poprawną odpowiedź na powyższe pytania na adres redakcja@ox.pl . Na Wasze odpowiedzi czekamy do 17.04.12 włącznie (uwaga-prócz odpowiedzi proszę podać swój nick na Portalu). Rozwiązanie konkursu w środę 18.04.12. Zaproszenie będzie do odbioru w siedzibie Portalu OX.PL (Skoczów, ul. Wałowa 3) lub (po wcześniejszym uzgodnieniu) w cieszyńskim oddziale Portalu (ul. Michejdy 4) od pon.-pt. w godz. 8.00-16.00.

Konkurs zakończony!

Najszybciej poprawne odpowiedzi przysłała do nas:  funkia. Gratulujemy!

Poprawne odpowiedzi, które nadesłała funkia:

1. "babraczka"
2. zawsze tarte ziemniaki, skwarki,tłuste mięso- kawałki oraz - opcjonalnie daje się cebulę i czosnek , majeranek, gałkę muszkatałową, czasem jajko
3. jeleń

źródło: ox.pl
dodał: AGA

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: