Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie poświęcone książce ''Tajemnica Prowincji'' i najnowszym publikacjom Miejskiego Centrum Kultury ''Integrator''

Nie tylko o najnowszej powieści Joanny Jurgały-Jureczki pt. ''Tajemnice prowincji'', ale i o nowych wydawnictwach MCK 'Integrator' rozmawiano wczoraj (10.07.2014) na skoczowskiej Kaplicówce.

Wczoraj, 10 lipca, na skoczowskiej „Kaplicówce” miało miejsce wydarzenie w niecodziennej scenerii – z widokiem na Beskidy. Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie zorganizowało promocję najnowszej książki Joanny Jurgały-Jureczki pt. ''Tajemnice prowincji'', której akcja toczy się na Śląsku Cieszyńskim. Książka Jurgały-Jureczki opowiada historię Justyny Skotnickiej, która powraca do swoich rodzinnych stron na Śląsku Cieszyńskim. Zostaje kustoszem niewielkiego muzeum, przejmuje również tymczasową opiekę nad synami siostry. W Brzozowie zamierza spędzić tylko rok. Wbrew oczekiwaniom nadchodzący czas przyniesie jej sporo niespodziewanych wrażeń. Kobieta pozna związaną ze Śląskiem Cieszyńskim rodzinę Kossaków i ekscentrycznego Witkacego, porozmawia z dawną dziedziczką Brzozowa, spotka wyniosłego prawnuka hrabiny, a także mieszkańców prowincji.

Wydarzenie było połączone z promocją wydawnictw przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” tj. „Antologia Skoczowskich Poetów” oraz „Katalog Twórców Skoczowskich”: - Miejskie Centrum Kultury „Integrator” od wielu lat przymierzało się do wydania ww. książek. Cieszyć może fakt, że zebrani i skatalogowani lokalni twórcy, zostali zaprezentowani w ciekawy sposób w pięknie wydanych publikacjach - komentuje Dorota Kochman z MCK "Integrator".

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was egzemplarz książki "Tajemnice prowincji" Wydawnictwa ZYSK I S-KA! Aby ją wygrać, trzeba napisać, jaka historia związana z regionem nadaje się na powieść i dlaczego... Czekamy na Wasze - jak zawsze kreatywne - pomysły. Propozycje prosimy wysyłac na maila konkurs@ox.pl do 20 lipca br. Wybierzemy tą najciekawszą.

 

Konkurs zakończony!

Zwycięzca o wygranej został poinormowany mailowo.

 

VDKA

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: