Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Teatralna premiera w Bielsku-Białej. ''Białe małżeństwo'' Różewicza

Spektakl ''Białe małżeństwo'' do tekstu Tadeusza Różewicza w reżyserii Joanny Zdrady to nowa propozycja Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Sztuka będzie miała swoją premierę na deskach teatru już najbliższy weekend. Dla Czytelników OX.pl mamy jedną podwójną wejściówkę (8 grudnia, godz. 20) na tę sztukę.

„Białe małżeństwo” Różewicza to spektakl o poszukiwaniu tożsamości. Główna bohaterka sztuki, Bianka, i warunkowani przez kulturowe stereotypy członkowie jej rodziny żyją w pozornej idylli zacisza mieszczańskiego dworku. Tradycyjna etykieta „dobrego domu” przewiduje z góry określone modele zachowań – każdemu przypisana jest społeczna rola, której charakter nie zawsze odpowiada naturalnym potrzebom jednostki. Dorastające siostry Bianka i Paulinka stoją u progu dojrzałości – zmagają się z demonami budzących się w ich świadomości indywidualizmu i seksualności. Fasada z białego marmuru zaczyna pękać...

Na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wystąpią m.in. Daria Polasik (Bianca), Anisa Raik (Paulina), Jagoda Krzywicka (Matka), Maria Suprun (Ciotka) i Tomasz Lorek (Ojciec). Reżyseria Joanna Zdrada, kostiumy Zofia Mazurczak, a za muzykę odpowiada Michał Novinski.

Dla Czytelników OX.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl, który będzie można zobaczyć na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej w niedzielę (8 grudnia) o godzinie 20. Jak je zdobyć? W komentarzu pod tą wiadomością przekonajcie nas, że to właśnie Wy powinniście dostać ten bilet. Na Wasze wpisy czekamy do 4 grudnia (środa) do godziny 20:00. W czwartek zwycięzcę poinformujemy mailowo.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: