Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Górkach z historią Polski

- Osobiście urzekł mnie nie tylko krajobraz owego miejsca, ale także możliwość namacalnego kontaktu z historią Polski – tak o Muzeum Zofii Kossak w Górkach napisała Zuska. Nasi czytelnicy polecają wizytę u Kossaków.

Zapytaliśmy o Wasze wspomnienia związane z muzeami Śląska Cieszyńskiego. Okazało się, że nasi Czytelnicy najcieplej wspominają Muzeum Zofii Kossak w Górkach.

- Poznałem je dzięki organizowanej przez nich imprezie plenerowej „LATO U KOSSAKÓW” - wspomina Salers. - Zawsze wspaniałe nastrojowe koncerty w otoczeniu pięknie odrestaurowanego Dworu Kossaków, gdzie chodząc w pięknych murach możemy czytać historię tej najsławniejszej twórczyni Śląska Cieszyńskiego. Również konkurs rzeźby jest wspaniałym elementem ogrodu Kossaków, gdzie wiele tygodni po imprezie, przechadzając się po ogrodzie, można je podziwiać – pisze nasz Czytelnik. Salers poleca odwiedzenie muzeum: - Ciekawym doświadczeniem był również obraz bitwy namalowanej na ogromnym płótnie, ułożonej w okrąg, gdzie stojąc w środku czujemy się jako uczestnik tej bitwy. Bardzo ładnym otoczeniem Dworku i Muzeum jest pięknie odnowiony Hostel z ogromną rzeźbą Skrzata przy wejściu. Polecam odwiedzenie tego miejsca.

- Osobiście urzekł mnie nie tylko krajobraz owego miejsca, ale także możliwość namacalnego kontaktu z historią Polski. W Muzeum mieści się wiele ciekawych zabytków, są też częste wystawy tematyczne, a przewodnicy chętnie opowiadają ciekawostki z życia Zofii Kossak, które raczej ciężko przeczytać na wikipedii, czy w książkach biograficznych – zachęca nasza czytelniczka Zuska

Osoby, które kryją się za nickiem „Salers” oraz „Zuska” otrzymają książkę „Polskie muzea literackie” ufundowaną przez Muzeum Literatury w Warszawie. Gratulujemy. Z nagrodzonymi skontaktujemy się mailowo.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: