Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Paryżu żyje się jak na prowincji czyli piosenki francuskie

W sobotę, 9 kwietnia o godzinie 18.00 spektaklem ''W Paryżu żyje się jak na prowincji'' zainauguruje swą działalność w Domu Narodowym nowa scena teatralna w Cieszynie - Scena Polska Kameralnie, wspólne przedsięwzięcie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury i Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

Piosenka francuska to miniteatr zamknięty w kilku minutach, dlatego te „piosenki z tekstem” i melodyjną warstwą muzyczną tak często lubią wykonywać aktorzy.  To właśnie w paryskich teatrzykach i kabaretach rozwinął się wielki nurt piosenki, która „byle czego nie opowiada”, a nazwiska jej wykonawców przeszły do historii  (Edith Piaf, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour i wielu innych). Wszystkie drogi miłośników piosenki francuskiej prowadzą do Paryża  i my też zaprosimy państwa w sentymentalną , muzyczną podróż...

W spektaklu, który wyreżyserował Bogdan Kokotek, występują aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie oraz zespół muzyczny  pod kier. Tomasza Pali. Wybór piosenek i opracowanie: Renata Putzlacher, Bogdan Kokotek.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w COK.

Uwaga Konkurs!

Dla naszych czytelników wraz z COK Cieszyn przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je otrzymać, należy w komentarzach pod tą wiadomością napisać dlaczego piosenka francuska jest wyjątkowa. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 4 kwietnia br. Rozwiązanie w tej wiadomości.

(red)

Rozwiązanie: Podwójna wejściówka trafia do "tajemnica poliszynela". Prosimy o kontakt z redakcją.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-03-31 18:23:31
2005@R: Pozwala przenieść się do świata rzeczywistości. Daje ogromne odprężenie.
2016-04-01 13:10:38
tajemnica poliszynela: Francuskie piosenki są wyjątkowe, bo to małe dzieła wielkiej sztuki. W prostej formie zawierają urok, wdzięk i lirykę.
2016-04-01 20:44:19
Altania: Według mnie piosenka francuska jest wyjątkowa, ponieważ w szkole nie uczę się tego języka, więc mózg nie jest automatycznie ustawiony na tłumaczenie tekstu. Dzięki temu bardzo melodyjnemu językowi można bardzo szybko się odprężyć i zapaść w sen. :)
2016-04-05 11:36:03
Saucik: W francuskiej piosence wyjątkowe jest to, że ich autorzy nierzadko nawiązują do problemów codzienności, a swój ból wyrażają bardzo uczuciowo. To te emocje stanowią najpiękniejszą jej część.
2016-04-06 14:37:13
karolcia.zd: Melodyka piosenek francuskich z dominującym francuskim \"r\" jest urzekająca. Myślę, że cały urok tkwi w języku.
2016-04-07 06:57:03
sophie57: No nie wiem czy można zapaść w sen przy francuskiej piosence. Dla mnie kojarzy się z delikatną erotyką, przecież Moulin Rouge w dzielnicy czerwonych latarni. Piosenki są niezwykle eteryczne, refleksyjne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: