Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Paryżu żyje się jak na prowincji czyli piosenki francuskie

W sobotę, 4 czerwca o godzinie 18.00 w cieszyńskim Domu Narodowym na życzenie widzów odbędzie się powtórka spektaklu ''W Paryżu żyje się jak na prowincji''

Piosenka francuska to miniteatr zamknięty w kilku minutach, dlatego te „piosenki z tekstem” i melodyjną warstwą muzyczną tak często lubią wykonywać aktorzy.  To właśnie w paryskich teatrzykach i kabaretach rozwinął się wielki nurt piosenki, która „byle czego nie opowiada”, a nazwiska jej wykonawców przeszły do historii  (Edith Piaf, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour i wielu innych). Wszystkie drogi miłośników piosenki francuskiej prowadzą do Paryża  i my też zaprosimy państwa w sentymentalną , muzyczną podróż...

W spektaklu, który wyreżyserował Bogdan Kokotek, występują aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie oraz zespół muzyczny  pod kier. Tomasza Pali. Wybór piosenek i opracowanie: Renata Putzlacher, Bogdan Kokotek.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w COK.

Uwaga Konkurs!

Dla naszych czytelników wraz z COK Cieszyn przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl. Aby je otrzymać, należy w komentarzach pod tą wiadomością napisać - dlaczego piosenka francuska jest wyjątkowa. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 2 czerwca  br. Zwyciezców poinformujemy mailowo.

(red)


źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-02 10:34:26
malamiko123: witam, piosenki francuskie sa wyjatkowe, gdyz sa to piosenki z dusza, spiewane żewnym medlodyjnym głosem wykonawców, słuchając Edith Piaf można dostac dreszczy, cały organizm się wzrusza, nie znamy jezyka francuskiego ale gdy słycze Indile powtarzam słowa i szukam tłumaczenia tekstu by sie tego nauczyc, sa dobre na pogodne słoneczne dni, ale tez na chandre by pocieszyc skołatane serce, polecam
2016-06-02 17:28:26
Altania: Według mnie piosenka francuska jest wyjątkowa, ponieważ w szkole nie uczę się tego języka, więc mózg nie jest automatycznie ustawiony na tłumaczenie tekstu. Dzięki temu bardzo melodyjnemu językowi można bardzo szybko się odprężyć i zapaść w sen. :)
2016-06-02 17:35:01
Saucik: W francuskiej piosence wyjątkowe jest to, że ich autorzy nierzadko nawiązują do problemów codzienności, a swój ból wyrażają bardzo uczuciowo. To te emocje stanowią najpiękniejszą jej część. Są wzruszające i pomagają na tzw. \"dołka\" w trudnych chwilach. Mnie osobiście bardzo pomogły wyjść z dołka po rozwodzie rodziców. Polecam wszystkim szukającym pocieszenia. :) Mnie ze współczesnych, francuskich utworów najbardziej podoba się Colonel Reyel - \"Celui\".
2016-06-02 18:29:49
minapa: To co sprawia, że piosenka francuska jest wyjątkowa, to nie tylko niezwykle melodyjny język, w którym jest wykonywana, ale przede wszystkim to połączenie - w pierwotnym jej założeniu - muzyki z literaturą, zwłaszcza poezją śpiewaną.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: