Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walentynki w teatrze - dwa spektakle, dwie nagrody, dwa konkursy!

Najpierw Paryż, potem Wenecja zagoszczą na deskach teatru w Czeskim Cieszynie. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych Scena Polska zaprasza na walentynki w teatrze i rozdaje bilety na dwa romantyczne spektakle - wieczór piosenki francuskiej oraz komedię ''Awantura w Chioggi''. Mamy dla Was dwa zaproszenia na każdy z obu spektakli. Wybierz jeden z nich i wygraj bilet dla siebie i ukochanej osoby.

Dlaczego Paryż jest nazywany stolicą miłości? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy spojrzeć na tytuły francuskich piosenek : „Hymne a l'amour”, „Quand On A Que L'amour“, „L'Amour Est Mort“, „Les Amours D'antan“, „L'amour c'est comme un jour“, „Apres l'amour“, „L'amour et la guerre“ -  a to tylko kilka przykładów. Najpiękniejsze francuskie melodie zabrzmią w Teatrze Cieszyńskim już w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godz. 17.30 podczas wieczoru piosenki francuskiej. U nas możecie wygrać bilety (sprawdź warunki konkursu nr 1) na ten romantyczny spektakl, o którym pisaliśmy już tutaj.

Miłość to wielka improwizacja. Przez nią każdy z nas zachowuje się czasem jak aktor komedii dell'arte, czyli działa bez planu. To właśnie włoska komedia ludowa dell'arte posłużyła za inspirację Carlo Goldoniemu, autorowi „Awantury w Chioggi”, której akcja toczy się we włoskim mieście położonym w prowincji Wenecja. W komedii Chioggia to piękne miasto portowe, w którym kobiety przesiadują nad brzegiem morza, tkają koronki, plotkują i snują intrygi, czekając na mężczyzn, którzy wypłynęli na połów ryb. Po ich powrocie wybucha wielka awantura. Jaki będzie jej finał – o tym przekonają się pary, które z okazji walentynek odwiedzą Teatr Cieszyński 17 lutego o godz. 17.30. Wszystkich, którzy chcieliby wygrać bilety na spektakl zachęcamy do udziału w konkursie nr 2.

Konkurs nr 1:
Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na wieczór piosenki francuskiej „W Paryżu żyje się jak na prowincji”. Jeżeli chcesz zabrać ukochaną osobę w walentynkową podróż do stolicy zakochanych jak najszybciej wyślij odpowiedź na pytanie: Jak nazywa się legendarny, choć nieistniejący już, XIX-wieczny kabaret paryski? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@ox.pl. W treści maila, prosimy podać także swój login na portalu, imię, nazwisko i nr telefonu. Wygrywają dwie osoby, które jako pierwsze udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Wyniki ogłosimy w piątek, 8 lutego br.

Konkurs nr 1 zakończony!

Kabaret, o który pytaliśmy to: Le Chat Noir. Jako pierwsi poprawną odpowiedź przesłali użytkownicy szymczak86 oraz gellwetka i to oni wygrywają podwójne zaproszenia na wieczór piosenki francuskiej w Teatrze Cieszyńskim. Przypominamy, że spektakl zatytułowany "W Paryżu żyje się jak na prowincji" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godz. 17:30 przy ul. Ostrawskiej  67 w Czeskim Cieszynie. Bilety odebrać można w kasie teatru. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy prawdziwie romantycznego wieczoru.

Konkurs nr 2:
Mamy do rozdania 2 podwójne zaproszenia na spektakl „Awantura w Chioggi”. Aby zdobyć jedno z nich zmierz się z zadaniem konkursowym: Naspisz życzenia walentynkowe dla ukochanej osoby.
Życzenia należy przesyłać na adres: konkurs@ox.pl. W treści wiadomości prosimy podać także swój login na portalu, imię, nazwisko i numer telefonu. Nagrody trafią do autorów najciekawszych życzeń, które zostaną opublikowane na portalu. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 14 lutego. Wyniki konkursu ogłosimy następnego dnia.

Konkurs nr 2 zakończony!

Otrzymaliśmy wiele ciekawych życzeń walentynkowych. Za wszystkie dziękujemy! Najbardziej spodobały nam się te od użytkowników: iskierka64 oraz mamlas - to oni wygrywają podwójne zaproszenia do teatru. Gratulujemy!  Przypominamy, że spektakl "Awantura w Chioggi" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 lutego o godz. 17:30 przy ul. Ostrawskiej  67 w Czeskim Cieszynie. Bilety odebrać można w kasie teatru. Prosimy zabrać dowkument potwierdzający tożsamość.

A oto nagrodzone życzenia:

 

iskierka64
Choć już długo się kochamy,
Tajemnic ogólnie nie mamy,
Ja się jednak przyznać muszę,
Jedna trapi moją duszę.


Gdy wychodzisz rano z domu,
Ja się skradam po kryjomu,
Mam omamy, przewidzenia,
Może z nieprzyzwyczajenia.

Bo nie lubię sama być,
Tak przyjemnie z Tobą żyć,
Zasypiać gdy czuje Twe dłonie,
i pocałunki od których nie stronie.

I choć zmarszczek mam nie mniej,
Wciąż mnie kochać zawsze chciej.

 

mamlas
Pierwsze spojrzenie - w brzuchu motyle,
no i od razu uczucia tyle,
że wystarczyło na długie lata,
gdy ból z radością się razem splatał.
I tej miłości też wystarczyło
by wiele lat zgodnie się żyło,
więc na bok żale i na bok wstręty!
BARDZO CIĘ KOCHAM TY MÓJ WALENTY!!!


Osobom, którym tym razem nie udało się wygrać, przypominamy, że bilety na oba spektakle można zamawiać w biurze organizacji widowni Teatru Cieszyńskiego, tel. + 420 558 746 022, scenapolska@tdivadlo.cz lub zakupić w kasie przed spektaklem. Cena biletu na „W Paryżu żyje się jak na prowincji” wynosi 120,- Kc (20,- zł), dla studentów 80,- Kc (13,- zł), na spektakl „Awantura w Chioggi” 100,- Kc (17,- zł), dla studentów i emerytów 60,- Kc (10,- zł). Bilet można zarezerwowwać tutaj.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: