Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj bilety na Dolański Gróm

Coraz bliżej 18 czerwca. To właśnie wtedy odbędzie się rockowy Dolański Gróm. Festiwal w Karwinie organizowany przez tamtejsze PZKO, cieszy się coraz większą popularnością i prestiżem. W tym roku koło za organizację Dolańskiego Grómu zostało zwycięzcę pierwszego miejsca konkursu Inicjatywy PZKO 2016.

Przypomnijmy, że gwiazdą tegorocznej edycji będzie legenda polskiej muzyki rockowej – zespół TSA (Tajne Stowarzyszenie Abstynentów). Kapela powstała w 1979 roku w Opolu. Zespół jest prekursorem heavy metalu w Polsce. Na początku swojej działalności za wzór brali sobie takie zespoły jak Led Zeppelin czy AC/DC. Z czasem stworzyli swój własny muzyczny styl opierająć się na liderze grupy – Marku Piekarczyku. TSA bawi publiczność do dziś!

Wzorowana na niemieckim zespole Rammstein - grupa Oberschleisien, także uświetni karwiński festiwal. Śląska energia i gwara na pewno zelektryzują sympatyków ciężkiego brzmienia.

Na scenie wystąpi również zespół Coria. Jest to świeża jakość na polskim rynku muzycznym. Charyzmatyczny wokalista Tomasz Mroczek, znany z programu X-Factor, swoją nietuzinkową barwą głosu wyróżnia grupę na tle innych.

Nie zabraknie także muzyki rock and roll, ponieważ kolejnymi muzykami, którzy zagoszczą w Karwinie będą członkowie grupy Black Bee z Żywca. To nowy projekt, który powstał w 2013 roku. Na koncie mają już swój pierwszy singiel, 16 kwietnia ukaże się ich debiutancki album.
Czechów będzie reprezentować klasyk tamtejszego hard rocka kapela Citron. Od kilkudziesięciu lat ostrawscy muzycy tworzą historię tego gatunku u naszych południowych sąsiadów.

Festiwal będzie miał w tym roku charakter rodzinnego festynu. Na przystani w parku Boženy Němcovej w Karwinie Frysztat będą mogły bawić się różne pokolenia uczestników. Organizatorzy przygotowali program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.UWAGA KONKURS!

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na tegoroczny koncert – aby je otrzymać należy w komentarzach pod tekstem przekonać nas, dlaczego  wejściówki powinny trafić akurat w wasze ręce. Wygrają najciekawsze odpowiedzi, które wybierze redakcja. Konkurs trwa do 20 maja.


Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

 


Rozwiązanie:

Bilety na festiwal trafiają w ręce: animal1, toxic69
Już wkrótce kolejny konkurs w którym będzie można wygrać wejściówki na Dolański Gróm - śledzcie Nas uważnie!


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-13 16:09:48
Animal1: Słysząc pierwszy raz TSA w szkole podstawowej (51) zrodziła się moja miłość do muzyki HARD i HEAVY i trwa do dzisiaj , pierwszy raz byłem na ich koncercie w maju 86\' w CDK ,pamiętam do dziś (Czarnobyl)!!!! Koncert w Karwinie wypada(prawie) w 30-tą rocznicę tego wydarzenia i chętnie bym to uczcił móc obejrzeć ich na żywo ponownie!
2016-05-13 17:46:25
laptop19a: nigdy nie byłem na takim festiwalu i myślę że to odpowiedni czas aby nabyć nowe doświadczenie na folk metalowym już byłem i chciałbym się przekonać jak to jest na takim festiwalu :)
2016-05-14 13:14:11
maestro1404: Abym Piekarczyka zobaczył na żywo, bym tez mógł w Karwinie wypić czeskie piwo. Rocka tez posłuchać, to są me marzenia, redakcjo OX-a - czekam ich spełnienia!!!
2016-05-15 00:37:22
petr1410: Lubię piwo i mam nadzieję napić się go z Piekarczykiem
2016-05-17 21:03:48
Katka182: OX-a redakcjo ma ukochana,<br />od lat Wam szczerze jestem oddana. <br />Pozwól posłuchać mi rocka w Karwinie, czerwcowy weekend mile mi minie.<br />Zatem, gdy bedziesz biletami dzielić,<br />pozwól me serce choć raz rozweselić!
2016-05-18 11:18:11
toxic69: T-ak<br />S-obie<br />A-nalizuję, <br /><br />że festiwal Dolański Gróm to <br /><br />C-iekawa <br />I-mpreza <br />T-raktująca <br />R-ockową <br />O-błędną <br />N-iesamowitą <br /><br />muzyką, gdzie na żywo będę mógł zobaczyć i usłyszeć Corię i mój ulubiony zespół Oberschleisien, a moje uszy <br /><br />B-ardzo <br />L-ubią <br />A-kurat <br />C-iekawe <br />K-awałki <br /><br />B-ezbłędnie <br />E-nergicznej <br />E-lekrtyzującej muzyki.
2016-05-18 19:46:52
szymasz127: Ja chciałbym wygrać tę bilety nie dla siebie ale dla mojej żony,ktora 30 mają ma urodziny a uwielbia zespół TSA i słucha go od dziecka.Byla by to najlepsza nagroda za to co robi dla innych a jednocześnie niespodzianka urodzinowa.pozdrawiam
2016-05-20 13:31:57
polaretta: -PIERWSZA- moje dzieciństwo- to \&quot;Fasolki\&quot;<br />- DRUGA- moja młodość- to Heavy metal<br />- TRZECIA- mój Polski Heavy metal -to TSA<br /> - a te TRZY ZAPAŁKI KOLEJNO (wciąż) PŁONĄ
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: