Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj bilety na ''Żelazną konstrukcję''

Powrót do domu może zaskoczyć, zwłaszcza jeśli odwiedzamy go po wielu latach nieobecności. W sztuce ''Żelazna konstrukcja'' główna bohaterka wraca na swój dworek, ale nie tylko o niej jest ta historia. O czym tak naprawdę opowiada przedstawienie Macieja Wojtyszki przekonać się można 23 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze Cieszyńskim. Specjalnie dla Was mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl Sceny Polskiej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Tuż po premierze w warszawskim Teatrze Powszechnym w 1998 roku zebrała przychylne recenzje. Dwa lata później, sam Sylwester Chęciński przeniósł ją z teatru na ekrany telewizorów, kręcąc spektakl telewizyjny. „Żelazna konstrukcja” to komedia, która czasami śmieszy, czasami daje do myślenia. Jak mówi Maciej Wojtyszko, autor, a zarazem reżyser spektaklu wystawianego przez Scenę Polską – to nie komedia pomyłek, lecz stanów emocjonalnych.

Sztuka opowiada o powrocie, ale nie tylko powrocie dziedziczki, Ewy Lasockiej do pałacu w Koborowie, ale także powrocie Polaków do domu, do Rzeczpospolitej Polskiej – chociaż to czytamy między wierszami. Autor opisuje postawy Polaków po okresie transformacji, w trafny i dowcipny sposób ukazując ich mentalność i rzeczywistość lat 90-tych.

Tych, którzy mają ochotę zobaczyć sztukę pełną dowcipnych dialogów i barwnych postaci zapraszamy do Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie przy ul. Ostrawskiej 67 w sobotę, 23 czerwca (ostatni spektakl przed wakacjami). Początek spektaklu o godz. 17.00. Bilety w cenie 120,- Kc / 20,- zł można zamówić w biurze organizacji widowni (tel. + 420 558 746 022, e-mail: scenapolska@tdivadlo.cz) lub zakupić w kasie przed spektaklem. Szczegółowe informacje na temat spektaklu oraz możliwość zarezerwowania biletu można uzyskać pod adresem: http://www.tdivadlo.cz/index_pl.php?body=program_pl.

Wygraj bilet!
Mamy do rozdania 2 podwójne zaproszenia na spektakl „Żelazna konstrukcja” na 23 czerwca. Co zrobić, by zdobyć bilet? Wystarczy w komentarzach do tego artykułu odpowiedzieć na pytanie: Skąd wziął się tytuł „Żelazna konstrukcja”? Liczymy na Waszą inwencję twórczą! Odpowiedzi nie muszą wynikać z wnikliwej interpretacji sztuki, wystarczy by były ciekawe. Konkurs trwa do końca czwartku, 21 czerwca. Wyniki ogłosimy na portalu 22 czerwca.

Konkurs zakończony!
Dziękujemy za Wasze opinie i odpowiedzi. Podwójne zaproszenia na spektatkl przyznajemy użytkownikom: QQ i haribo. Bilety odebrać można przed przedstawieniem w kasie Teatru Cieszyńskiego przy ul. Ostravskiej 67 w Czeskim Cieszynie.
Przypominamy: spektakl "Żelazna konstrukcja" odbędzie się w sobotę, 23 czerwca o godz. 17.00.
Zwycięzcom gratulujemy!

źródło: ox.pl
dodał: AGA

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją