Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygrali bilety na ''Sałaszników''

Konkurs o bilety na widowisko ludowe pt. "Sałasznicy" został rozwiązany. Tym razem decyzja, komu przyznać bilety była niezwykle prosta.

"Sałasznicy" są ludowym widowiskiem, które zawiera muzykę, śpiew i taniec górali z Wisły. Tu też opera powstała- w Wiśle - Równem w 1932 r. Jej autorem był Jan Sztwiertnia ówcześnie młody kompozytor, którego urzekły ogłosy gór - śpiewanie i nawoływanie pasterzy, suche i surowe dźwięki góralskich trombit, dalekie odgłosy dzwonków owiec na halach. Libretto opery powstało również  dzięki mieszkańcowi Wisły: Ferdynandowi Dyrnie, przyjaciel kompozytora. W styczniu 1932 roku przyniósł mu sztukę, a już w kwietniu tego roku Sztwiertnia napisał do niej muzykę: - Ludowy charakter opery podkreślają surowe dźwięki trombit, tekst pisany gwarą oraz stroje ludowe i choreografie tańców. Ważnym elementem widowiska są, utrzymane w romantycznym nastroju, arie, duety i sceny chóralne - opisują widowisko Organizatorzy.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Wiślańskim Centrum Kultury, tel. 33 855 29 67 (pon-pt- 8:00-18:00) oraz w dniu koncertu (5 czerwca) od godz.15:00 przy wejściu do amfiteatru.

Decyzja była prosta: czterech uczestników i cztery bilety. Bilety otrzymują użytkownicy dyrygentB, Małgosia, cukierek, tp. Gratulujemy! Zwycięzców prosimy o wysłanie maila zawierającego imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu na adres: redakcja@ox.pl Uwaga: Mail z danymi musi pochodzić z adresu pocztowego, na który jest zarejestrowany nick.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: