Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygrali książki stela

Już znamy zwycięzców w naszym konkursie książkowym. Laureaci otrzymają książkę książki Piotra Wybrańca „Z powietrza, lądu i morza” - biografie żołnierzy jednostek specjalnych z II wojny światowej związanych ze Śląskiem Cieszyńskim.

W naszym konkursie pytaliśmy Was, czy warto interesować się historią naszego regionu. Przekonała nas osoba, która kryje się za nickiem „januszb”, który napisał: - Historia magistra vitae est. Krocząc ścieżką starej łacińskiej paremii historia jest niezbędną nauką, dzięki której poznajemy procesy ewolucji życia społecznego, politycznego czy gospodarczego. Śląsk Cieszyński posiada na tyle bogatą historię, że trudno przejść obok niej obojętnie. Nasza kraina jest miejscem jednym z najstarszych naszego współczesnego państwa, tutaj odbywało się pierwsze osadnictwo, a ziemie tej krainy "widziały" wiele przemian. Oprócz bogatej historii Śląska Cieszyńskiego, owe ziemie są dla mnie o tyle bliskie, gdyż tutaj się urodziłem, uczyłem i trochę lat przeżyłem!

„Paulinagajda23” przekonuje: - Pasjonuje mnie Śląsk Cieszyński, ponieważ bardzo interesująca tutaj jest historia tegoż regionu, kultura. Można tutaj podziwiać przepiękne krajobrazy, zabytki. Najbardziej podoba mi się na Ziemi Cieszyńskiej różnorodność i bogactwo stylu życia.

To właśnie osoby, które kryją się za nickiem „januszb” oraz „Paulinagajda23” otrzymają książkę Piotra Wybrańca „Z powietrza, lądu i morza”.

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody prosimy odebrać do 11 lipca tego roku, od poniedziałku do piątku w godzinach między 9-16 w siedzibie portalu Ox.pl lub po ewentualnym kontakcie mailowym: lukasz.grzesiczak@ox.pl.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: