Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zgarnij 5 płyt

Mamy nie lada gratkę dla wielbicieli polskiego punk rocka. Wytwórnia Jimmy Jazz Records ufundowała dla naszych czytelników komplet pięciu gorących płyt polskiego punk rocka.

„Prowadź mnie ulico!!! vol. 4” to składanka 24 utworów popularnych na naszej scenie zespołów punkowych. Na krążku znajdziemy między innymi piosenkę zespołu Komety, WC, The Kolt oraz Anti Dread. 15 z tych utworów nie było dotąd publikowanych poza składanką.

„Martin Solo” to nowy projekt muzyczny wokalisty warszawskiej grupy Nowy Świat - Marcina Słowickiego. Martin, choć solo, to korzysta z pomocy zaprzyjaźnionych i sprawdzonych muzyków. Na płycie instrumentalny suport ze strony Lesława - lidera Komet.

"Teksty opisują prawdziwych ludzi, z krwi i kości, w większości dobrych znajomych autora, borykających się z życiem każdy na swój dziwny sposób. Tytuł zaczerpnięty z wiersza Adama Bursy wskazuje ducha tej płyty, wyrastającego z tego wszystkiego, co kojarzyć się może ze słowem „facet”. Znajdziemy więc na krążku i rasowe punk-folkowe killery w stylu The Pogues, jak i klasycznego bluesa brzmiącego niczym stary Fleetwood Mac czy też szantową balladę z niesamowitym, instrumentalnym finałem” – tak jeden z recenzentów opisał płytę „Fiński Nóż” zespołu Emerald. Oczywiście ją też mamy dla Was.

I rarytas. Zespół Alians i „Egzystencjalna rzeźnia”. Znamy ich z genialnego polskiego coveru piosenki „Guns of Brixton” zespołu The Clash. Na nową płytę tego zespołu czekaliśmy siedem lat. Sami musicie ocenić czy było warto.


Piątą płytą w komplecie jest: Administratorr „Piosenki w kaftanie”. „Mocną stroną krążka są teksty. Świetne, sprawnie napisane, zachęcają nas do własnych interpretacji. Ich autor, Bartosz Marmol, ma szczególną umiejętność pisania o rzeczach zwykłych, znanych nam już od dawna, w niebanalny sposób. Bawi się słowem i konwencją” – pisał recenzent płyty.

Wszystkie pięć płyt trafią do jednej osoby. Jak je zdobyć? Musicie nas przekonać, że to właśnie Wy powinniście je dostać. Jak? Przekonujcie nas w komentarzach pod tą wiadomością lub przesyłając coś na lukasz.grzesiczak@ox.pl. Czekamy na wpisy, zdjęcia, wspomnienia... Wszystkie chwyty dozwolone. Deadline 10 lutego, godzina 12:00.

(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: